Uudis

Tallinnas alustas uus teenus, mis aitab tööle sõitjatel autot jagada

Nii rõõmsaks, kui need inimesed siin pildil, võiks kõik töölesõitjad muutuda.Foto: GreenShift

Tallinnas alustas tegevust sõidujagamisteenus GreenShift, mille eesmärgiks on ühendada omavahel inimesed, kes töötavad ja elavad sarnastest piirkondades ning saaksid seega jagada autot minnes koju või kontorisse. Ehk teisisõnu on võimalik hoida nii loodust kui ka säästa raha, kui muidu sõidetaks pool tühja autoga edasi-tagasi.

Teenuse kasutamiseks on vajalik laadida alla rakendus, mille beeta-versioon on testimiseks juba väljas.

“Praegusel testperioodil on kõigile sõidud tasuta ja hiljem kujuneb välja turuhind, mis saab olema märksa soodsam kui takso,” selgitab GreenShifti idee autor ja projektijuht Pille Lengi.

Sõidukijuht saab hüvitist

Rakendus töötab sarnaselt Taxify’le ja muudele sõidujagajatele. “Rakenduses peab sisestama kust kuhu soovid sõita ja mis ajal soovid sõita. Selle põhjal leitakse sobivaim auto sõidu jagamiseks ja muud polegi vaja,” ütleb Lengi.

Sõidukijuhile hüvitatakse osa kulust, mis tekib lisasõitja enda lähedalt peale võtmisega ning enda töökoha lähedale viimisega.

“Võiduks kõigile on ka parem keskkond. Seda nii looduse mõttes, kuid GreenShifti kasutamine tähendab ka väiksemaid ummikuid ja autosid liikluses.”

GreenShift rakenduse kasutaja saab tasuda sõidu eest rakenduse krediitkaardimaksega, mille jaoks peab eelnevalt aktiveerima rakenduses krediitkaardi andmed ning nõustuma  kasutustingimustega.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.