Uudis

Tallinnas esitleti kontserdilaval uut Lamborghini Huracan Tecnicat

Eestisse saabus Lamborghini Huracani uus versioon ning arvestades, millist sümfooniat suudab selle auto V-10 mängida, oli Alexela kontserdisaali lava auto esitlemiseks päris hea koht.

Tecinca retsept on lihtne – tagarattavedu koos tagarattaroolimisega, vabalthingav 5,2-liitrine V-10 mootor arendab 640 hj ning 565 Nm pöördemomenti 6500 p/min juures. 0-100 km/h saabub 3,2 sekundiga. Huracán STO-st inspireeritud kasutajaliides sisaldab ka telemeetriat ning sihtkohtade ja ringiaegade pardapäevikut, mis on kõik ühendatud UNICA rakendusega.

Kergtehnoloogiad tagavad massi ja võimsuse suhteks 2,15 kg/hj ning Huracán EVO RWD-ga võrreldes kasvas aerodünaamiline surujõud tagaosas 35 protsenti, õhutakistus aga vähenes 20 protsenti.

Uudne väljanägemine eristub teistest mudelitest ning rõhutab täiustatud aerodünaamikat. Kasvanud võimsusele vastab ka täiustatud, kõrgetel pööretel teravam mootorihääl, samal ajal on Tecnica sõitjateruumi akustilist mugavust parendatud.

Tecnica keraamilised süsinikpidurid saavad spetsiaalse konstruktsiooniga jahutusõhukogurid, mis suunavad õhuvoolu piduriketaste sisse, saavutamaks maksimaalset soojuse hajumist, alandamaks pidurivedeliku temperatuuri, piduriketaste madalam temperatuur vähendab ka pidurikatete kulumist.

6,1 cm pikem kui EVO

Uudne disain annab tootja sõnul Tecnicale tugevama, kiskjalikuma väljanägemise: jõuline, sissepoole vaatav esiosa koos lihaseliste õlgadega läheb üle kergekaaluliseks täielikult süsinikkiust valmistatud esiluugiks. Uues Terzo Millennio Ypsilon-disainiga kaitserauas on esimest korda Huracáni ajaloos ka õhkkardinad.

Uus esisplitter, mille madalamad avatud ribid suunavad õhku läbi rataste, annab oma panuse aerodünaamilise surujõu ja jahutuse parandamisse. Esiklaasi must alaserv tugevdab üldise kerguse muljet veelgi.

Ka auto profiil eristab seda Huracáni mudelipere teistest liikmetest. Tecnica on 6,1 cm pikem kui Huracán EVO, kuid tänu samale kõrgusele paistab madalam ja laiem, tema silueti loomisel said disainerid inspiratsiooni Essenza SCV12 joontest.

Tagaosa uus kuju, sealhulgas uus vertikaalne tagaklaas parandab nähtavust, uudse disainiga mootorikate valmistatakse kergest süsinikkiust. Jõulise tagaosa elementideks on veel optimeeritud õhuvõtuavaga tagakaitseraud, kerevärvi või soovi korral must difuusor ning uued kuusnurksed summutiotsad.

Uued 20-tollised teemantlõikeviimistlusega veljed Damiso on välja peetud kuusnurgateema vaimus ning nende loomisel said disainerid inspiratsiooni Lamborghini Vision GT lahendustest. Tecnica veereb Bridgestone Potenza Sport rehvidel.

Näidikutes vähem värve, parem loetavus

Tecnica saab ka ainulaadse, uue disainiga läbimõeldud kasutajaliidese. Juhi ees asuval näidikuplokil suures uues „kaares“ on vähem värve ja parem loetavus. Keskkonsooli ekraan annab autosolijate käsutusse LDVI-funktsioonide reaalajas kuvamise, samuti kõik ühenduvusfunktsioonid, mille sekka kuuluvad Apple CarPlay, Android Auto ja Amazon Alexa.

Lisaks kaheksale standard-kerevärvile on Ad Personam-programmis saadaval veel üle 200 värvilahenduse, samuti spetsiaalselt Tecnica interjöörile mõeldud uus Alcantara-viimistlus ning sellised eksklusiivsed lisad nagu tepingud ja värvid või istmepolstritesse tikitud Tecnica motiiv.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.