Uudis

Tallinnas hakatakse liikluses veel rohkem ühistransporti autodele eelistama

Foto: Sander Ilvest, PM/SCANPIX BALTICS

Intervjuus Tallinna transpordiametiga uuriti, miks ei anna valgusfoorid mitmelpool bussidele ja trammidele eesõigust. Selgub, et lähiajal asi muutub ja foorid hakkavad paljudes kohtades autodele ühistransporti eelistama, kirjutab Eesti Päevaleht.

Transpordiameti juhataja Andres Harjo sõnas, et Õismäe ja Mustamäe suunal on ühistranspordi prioriteedisüsteem olemas ja töötab. See tähendab, et bussi pardaarvuti võtab ühendust foori kontrolleriga ja see otsib bussile punase tule lühenemise või rohelise tule pikenemise.

Säärane kord jõuab aga ka teistesse kohtadesse ning foorisüsteemi haldavale Signaalile on antud ülesandeks see rakendada Vineeri peatuse juures. Teine sarnane koht on Tartu maanteel bussijaama ja Liivalaia ristmiku vahel, mille kohta on samuti Signaalile korraldus antud.

Koos Reidi teega kavandatakse ka uut foorijuhtimistarkvara, mis annaks rohelist tuld liiklusvoogudest lähtudes.

Lisaks foorisüsteemi muutusele hakatakse sel aastal planeerima uusi ühissõidukiradu Paldiski maanteele linna suunale, rajad tulevad ka Gonsiori tänavale mõlemasse suunda, veel on võimalus kavandada rajad Sõpruse puiesteele, Mustamäe teele ja Pirita teele linnast väljuvale suunale. “Kriitilised lõigud on ka Tartu maanteel Sossi mäel ja Pärnu maanteel Hendriksoni küürul, nende kohta tuleb vastu võtta kardinaalsed otsused,” lisas ta.

Loe täispikka intervjuud Eesti Päevalehest.

Märksõnad: ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.