Uudis

Tallinnas hakatakse pakkuma minutipõhist kaubikurentimise teenust

Aprillis alustab Eestis tegevust minutipõhine kaubikute autojagamise teenus, mis võimaldab nii eraisikutel kui ettevõtetel rentida suuremateks veosteks vajaliku kaubiku läbi mobiilirakenduse. Teenuse eest tasutakse vastavalt kulutatud ajale ning läbitud kilometraažile.

“Kui hetkel on suuremate veoste tegemiseks võimalik rentida autorendifirmast sobiv sõiduk või osta sisse teenust transpordiettevõttelt, siis kaubikujagamisega on võimalik teha vajalikud sõidud ise, hoides seeläbi kokku nii aega kui raha,” selgitas CityBee Eesti juht Heigo Protten.

Teenuse eest tasutakse vastavalt kulutatud ajale ning läbitud kilometraažile. Näiteks, kui suuremat sõidukit on vaja ainult 10-ks minutiks, siis tasutakse ka vaid kasutatud kümne minuti eest.

Mobiil näitab, kus on lähim kaubik

Kaubikujagamise teeb lihtsaks ja mugavaks CityBee mobiilirakendus, kus on näha enda asukohale lähimad kaubikud ning millega saab alustada ja lõpetada teenuse kasutamist.

“Kõik toimingud, mis on kaubiku kasutamiseks vajalikud, saab teha läbi aplikatsiooni – registreerida kasutajaks, valida ja broneerida lähima kaubiku, avada ja sulgeda kaubiku uksed teenuse kasutamiseks ning tasuda kasutatud teenuse eest,” kirjeldas Protten.

Ta rõhutas, et teenuse kasutamiseks kulutatud aega hakatakse arvestama alles siis, kui kaubiku uksed on esmakordselt läbi äpi avatud. Lisaks sisaldab hind nii kindlustust kui kütust.

Esialgu vaid Tallinnas

Esialgu hakatakse Tallinnas teenust pakkuma 20 uhiuue Fiat Ducato kaubikuga, mis asuvad erinevate linnaosade parkimistsoonides. CityBee Eesti juhi sõnul on kaubikute asukohad valitud eelkõige selle järgi, kus inimestel võib tekkida vajadus suuremate veoste tegemiseks. Näiteks ehitus-, mööbli- ja elektroonikapoodide ning kaubanduskeskuste vahetus läheduses.

Protteni sõnul sobib teenus nii eraisikutele, kellel on tarvis seoses kolimise või suurema eseme soetamisega kiiret transporti, ning ettevõtetele, kellel tekib aeg-ajalt suurema kauba veovajadus, kuid kel endil pole mõtet kaubikut soetada. Näiteks üritusturunduse ja loomemajanduse ettevõtted, väiksemad ehitusettevõtted või hoopiski kullerfirmad tipphooajal.

Tagasi ei pea viima samasse kohta

Tegemist on esimese autojagamise teenusega, kus teenuse kasutamist võib alustada ühest parkimistsoonist ning lõpetada teises. Kui näiteks võtad kaubiku näiteks Lasnamäelt, siis ei pea seda ilmtingimata tagastama just Lasnamäele, vaid võib tagastada ka Haaberstisse, Viimsisse või mõnda teise parkimistsooni. Oluline on, et tegemist oleks CityBee ametiliku parkimistsooniga, mis on rakendusest leitav.

CityBee autojagamise teenust saavad kasutada kõik, kes on vähemalt 18-aastased ning kellel on kehtiv B-kategooria juhiluba.

“Kuna liiklusohutuse tagamine on meile väga oluline, siis peavad kõik kasutajaks registreerijad esitama läbi äpi juhiloa koopia, et saaksime kontrollida selle kehtivust. Alles peale juhiloa valideerimist saab klient teenust kasutama hakata,” selgitas Protten.

Ettevõtetele suunatud liides

CityBee Eesti juht tõi välja, et teenuse kasutamine on mugav ka ettevõtetele, kuna mobiilirakendusel on ettevõtetele suunatud liides, mille kaudu saavad ettevõtte töötajad teenust kasutada, kuid arve saadetakse automaatselt ettevõttele.

See tähendab, et ettevõtte esindaja ei pea enam kulutama aega autorendiettevõttelt sobiliku sõiduki rentimisele ning töötajate juhendamisele, kust ja kuidas nad sõiduki kätte saavad ning teenuse eest tasuvad, vaid töötajad ise saavad valida lähima kaubiku ning seda liigse bürokraatiata kasutama hakata.

CityBee kaubikud jõuavad tänavatele aprilli alguses, samaks ajaks valmib ka mobiilirakenduse eestikeelne versioon.

Kus täpselt sõidukid asuma hakkavad ning kuidas tuleb hinnastamine, ei ole veel teada. Leedus on näiteks Fiat Ducato kaubiku hind 0,25 eurot minut või 8,9 eurot tund.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.