Tallinnas Mere puiesteel ja Kaarli puiesteel algab rattateede ehitus

Ehitustööde tõttu suletakse 3. juulist Mere puiestee bussipeatus ning 8. juulist Kaarli puiesteel asuvad Vabaduse väljak peatused linna siseneval suunal. Tööde käigus rajatakse uued ratta- ja kõnniteed, istutatakse puid ning rekonstrueeritakse vee- ja kanalisatsioonitrasse.

Abilinnapea Pärtel-Peeter Pere sõnas, et bussipeatuste tervikrekonstrueerimisega tõstetakse Tallinnas oluliselt rattateede kasutusmugavust ja ohutust. „Kui jalgrattaga saab sõita eraldiseisval rajal nii, et tõukerattaga ei pea sõitma bussipeatusest läbi, siis võidavad ka need, kes rattaga sõita ei soovi,“ rääkis Pere.

Kesklinna suunalisel Mere puiestee bussipeatuses algavad tööd 3. juulil. Ehitustööde käigus suunatakse autoga liiklejad trammiteele ja jalakäijatel on võimalik liikuda mööda olemasolevat kõnniteed tähistatud alal. Bussiliinid nr 21, 21B, 41 ja 41B, 73, 91, 92, 93 ja 96 peatuvad ajutiselt Mere puiestee linna siseneval suunal trammiteel asuval Mere puiestee trammipeatuses. Sõidutee avatakse liiklusele 18. augustil.

Kaarli puiesteel asuvate kesklinna suunaliste Vabaduse väljaku bussipeatuste rekonstrueerimine algab 8. juulil. Ehitustööde käigus jääb autoga liiklejatele avatuks vastavalt tööde etappidele kas kaks või üks sõidurada. Jalakäijatele ja ratturitele on tagatud läbipääs olemasoleval kõnniteel mööda tähistatud ala.

Bussiliinid nr 21, 21B, 22, 41 ja 41B peatuvad ajutiselt Tõnismägi peatuses ning bussiliinid nr 2, 3, 9, 11, 16, 23, 35, 40, 46 ja 67 Estonia puiesteel paiknevas Vabaduse väljak peatuses. Sõidutee avatakse liiklusele 30. augustil.

Haljastustööd ning kõnniteede sillutustööd kestavad 14. oktoobrini

Ehituspiirkonnas säilitatakse kogu olemasolev haljastus ning tööde ajaks paigaldatakse puudele kaitse. Projekti raames istutatakse Kaarli puiesteele 76 harilikku jugapuud, 124 harilikku sinihelmikat, 59 faasseni naistenõgest, 32 drammeri tuhkpuud ja 43 säravat päevakübarat.

Tallinna ühistranspordiliinide sõiduplaanide, liikumisteede ja peatustega saab tutvuda veebilehel transport.tallinn.ee.

Muudatus puudutab ka Harju maakonna avalikke bussiliine. Info muudatuste kohta on kättesaadav Põhja-Eesti ühistranspordikeskuse ytkpohja.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.