Uudis

Tallinnas näidati uut Mazda3, mille hinnakiri on juba olemas ning tellimine alanud

Alates 2003. aastast on Mazda toonud turule kolm Mazda3 põlvkonda ja müünud kokku 6 miljonit selle mudeli autot. See on ka üks ettevõtte peamisi mudeleid, mistõttu on uue mudeli edu väga oluline.

Välimuselt on Mazda3 üsna sarnane Mazda Kai näidismudeliga, mida 2017. aastal New Yorgi rahvusvahelisel autonäitusel esitleti ja mis oma visuaaliga palju positiivset vastukaja sai.

Tegemist on ettevõtte esimese mudeliga, mis kehastab Kodo disainikeelt. Kodo toetub kolmele Jaapani kunstis juba sajandeid austatud põhimõttele: yohaku ehk tühi ruum, sori ehk joonte tasakaal ning utsuroi ehk valguse ja varjude mäng. See tähendab, et valmis kunstiteose tühjad alad on sama olulised kui need, mis on täidetud või värviga kaetud.

Mazda peadisaineri Ikuo Maeda sõnul esindab see mudel Kodo uut etappi Single Motion ehk üks liikumine, kus teravad jooned ja nurgad vahelduvad tasapindade ning valguse ja varjude mänguga.

“Mazda disainerid on võtnud teadlikult sihiks selle, et auto pinnad meenutaksid peegelsiledat järve, lubades Mazda3-l elavneda ning muutuda sõltuvalt valgusest ja vaatenurgast. Puhas ja elegantne stiil kandub ka auto sisemusse, kus tunnete, nagu oleks kogu interjöör just teie jaoks loodud,“ lausus Mazda Baltikumi turundusdirektor Justė Šataitė.

Siiski on oluline märkida, et sedaan ei ole veel meie müügisaali põrandat puudutanud – see jõuab Eestisse juunis.

Mazda3 on loodud uuele SKYACTIVi sõiduki arhitektuuri platvormile. Šassii ja juhi ruumi disainimisel uurisid Mazda insenerid põhjalikult inimese selja- ning vaagnapiirkonda, et tagada erinevate sõidutingimuste korral ideaalne sõiduasend.

Täiuslikku tasakaalu aitab luua Mazda veojõukontrolli süsteem G-Vectoring, mis jäljendab enne pööramist toimuvat pidurdamist, viies koormuse vedavatele ratastele. Mazda3 varustuses on ka nelikveosüsteem i-Active AWD.

Sügisel lisandub erilise lahendusega bensiinimootor

Kompaktne kere mahutab SKYACTIVi 2-liitrise bensiinimootori ja lisaks võivad ostjad alates sügisest oodata mootorit SKYACTIV X. See on ainus mootor maailmas, mis võib uhkustada surveastmega 15:1. Põlemiskambris olev kütus süüdatakse nii süüteküünalde kui ka rõhu abil nagu diiselmootoritel. Inseneride sõnul võimaldab see mootori suutlikkust märkimisväärselt parandada.

Mazda3 võib tellida ka hübriidsüsteemiga (M Hybrid), kus sisepõlemismootor on kombineeritud väikese elektrimootoriga ning sel on abistav ja kulude kokkuhoiu funktsioon.

Täiendavat mugavust pakub hästi läbimõeldud isolatsioon – paks kattematerjal ja spetsiaalne vibratsiooni vähendav täiteaine auto sisepaneelides tagab suurepärase kaitse igasuguse välise müra eest.

Eestis algab uue Mazda3 hind 21 590 eurost. Sedaan jõuab Eestisse juunis.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.