Uudis

Tallinnas saab uue lahenduse abil väikseid värvivigastusi kiiresti parandada

Tallinnas hakati pakkuma sõiduki väiksemate vigastuste korral värvkatte kohtparandust, mis on osapoolte sõnul kiire ja keskkonnasäästlik viis autoremondiks. Lahendus viidi ellu ERGO kindlustuse, United Motorsi ja Glasur grupi koostöös.

“Igasugune auto detailide lahti monteerimine nõrgestab sõiduki algset tehasekonstruktsiooni ning võib esialgse tehase roostegarantii sootuks lõpetada, juhul kui seda ei tehta vastavalt tehase remondijuhistele. Kohtvärviparanduse puhul autot lahti võtma ei pea – töötleme võimalikult väikest ala, säilitades maksimaalselt tehase originaalvärvkatte. Nagu tavapärase remondi puhul, anname ka kohtvärviparandusele garantii,“ sõnas United Motorsi esinduse juhataja Jaanus Nieländer.

„Kohtvärviparandust on Eestis seni vähe praktiseeritud. Töö teostatakse ühe päeva jooksul ja see on keskkonnasõbralikum lahendus, sest auto remondiks kulunud värvist eraldub kordades väiksemas mahus kemikaale, kui tavapärase detaili ülevärvimise puhul,“ ütles ERGO kindlustuse kahjukäsitluse ekspert Allan Väär.

Sõiduki kohtvärviparanduse tehnoloogiat esitleva Glasur Grupp OÜ tehnoloogi Tõnu Tammiste sõnul teostatakse remont nii, et mingit värvierinevust ei teki. „Kes pelgab, et taoline meetod jätab ebaühtlase pinna või tekitab värvierinevuse, siis nii see pole. Kasutame originaalvärvikoode ja spetsiaalset tehnoloogiat, mistõttu jääb tulemus ülimalt hea, nii et hiljem pole aru saada, kus parandatud koht end peidab,“ ütles ta.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.