Uudis

Tallinnas tuleb novembris suur elektriautode teemaline konverents ja autonäitus

Foto: Gregor Sibold

Targetzero 2019” nime kandev konverents toimub 15. novembril T1 Mall of Tallinnas ja on elektromobiilsuse arengut ja sellega seonduvaid teemasid igakülgselt käsitlev sündmus.

Euroopa Liit on kehtestanud autotootjatele CO2 emissiooninormid, mille saavutamiseks tuleb tootjatel vältimatult hakata arvestataval hulgal tootma ja müüma elektrimootoriga sõidukeid.

Tänaseks ongi enamikul tootjatel kas juba müügil või müügile jõudmas arvestatav elektrisõidukite valik. Sõidukipargi muutumine nõuab ühelt poolt tarbijate käitumise muutumist ning teiselt poolt esitab hulga väljakutseid kõige erinevamatele elualadele. Konverentsil “TargetZero 2019” on arutelu all kõik autode elektriliseks muutumisega seonduv.

Peamised teemad:

  • muutused tarbija jaoks
  • ärimudelite muutused (automüüjad, tanklad jne.)
  • linnaplaneeringute ja ehitusalased väljakutsed
  • infrastruktuuri muutuvad vajadused ja valmisolek
  • probleemid fleet-klientide ja kommertstranspordiga
  • finantseerimisväljakutsed
  • riigi ja kohaliku omavalitsuse võimalused ning vastutus protsesside suunamisel

Esinejate valik on väga esinduslik

Konverentsi modereerib Geeniuse tehnoloogiaportaali asutaja Henrik Roonemaa. Esinejaid on praeguse seisuga 18, kelle hulka kuulub muuhulgas Euroopa Elektriautode Liidu peasekretär Philippe Vangeel, Nissan Energy tegevjuht Francisco Carranza, keskkonnaminister Rene Kokk, Tallinna Linnapea Mihhail Kõlvart, Elektritakso juht Ermo Kontson, Eesti tuntuim Tesla entusiast Mario Kadastik, SEB panga strateeg ja Autogeeniuse kaasautor Peeter Koppel. Kogu esinejate nimekiri on SIIN.

Konverentsi ajal toimub T1 Mall of Tallinn aatriumis kogu nädalavahetuse kestev elektriautode näitus ja mitmete sõidukitega saab teha ka proovisõite.

Jälgi konverentsile eelnevaid tutvustusi ja infot ka ürituse Facebooki lehel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.