Uudis

Tallinnasse tuleb aastaks 2023 uus trammiliin, marsruut on paigas

Foto: Shutterstock

Trammitee rajamine sadamasse on seotud Rail Balticu projektiga ning selle eesmärk on ühendada tulevane Rail Balticu Ülemiste terminal Tallinna Vanasadamaga.

Arvestades täna olemasolevat taristut, on abilinnapea Andrei Novikovi sõnul võimalik tagada ka ühendus Tallinna Lennujaama, Rail Balticu ja Vanasadama vahel.

Lennujaamast tulles kulgeb trassitee Gonsiori tänavalt Laikmaa tänavani ning sealt edasi Laikmaa ja pärast Narva maantee ületamist Hobujaama tänavale, üle Ahtri tänava ning risti üle Laeva tänava Kuunari tänavale, mööda Kai tänavat A-terminalini, pöörab seal tagasi mööda Logi tänavat Rumbi tänavale, jõudes piki Kursi tänavat Põhja puiesteele ning sealt Mere puiesteele, kus toimub ühinemine tänase trammitaristuga.

“Kuigi rongiga saame sõitma hakata selle kümnendi teises pooles, siis tänu Rail Balticu projektile. Ülemistest on saamas kõikide transpordiliikide tuiksoon, kuhu jooksevad kokku trammid, raudtee, lennukid ja varsti ka kaudselt laevad,” ütles Aas.

Tänaseks on Tallinn koostanud projekteerimistingimused ning seeläbi saavutatud valmisoleku edasi minna eelprojekti koostamiseks vajaliku hanke ettevalmistamisega.

Tänavu mais kuulutatakse välja eelprojekti hange pakkumiste esitamiseks. 2021 aastal toimub trassitee projekteerimine ning ehitustöödega alustatakse 2022. aastal. Esialgse ajakava kohaselt on ehitustöödega võimalik lõpetada 2023. aasta lõpus. Trammitee ehituse maksumus on hinnanguliselt kuni 15-20 miljonit eurot.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.