Uudis

Tallinn soovitab õhtul ja hommikul kasutada autojuhtidel sõitmiseks Laagna teed

Vaatluslend Laagna teel.Foto: Raepress

Tallinna Transpordiamet teatab, et seoses filmivõtetega Laagna teel, tehti operatiivne liiklusvoogude analüüs ja ka liiklusseire vaatluslend. Need näitasid, et kuigi Laagna tee on avatud hommikusel tipptunnil kesklinna suunal ja õhtusel tipptunnil kesklinnast väljuval suunal, siis kasutati Laagna teed nendel aegadel liiklemiseks tavapäratult vähe.

Peamiselt eelistati Punast tänavat. See näitab, et info Laagna tee liikluspiirangutest on jõudnud inimesteni, kuid see on pannud paljud liiklejaid Laagna tee kasutamisest üldse loobuma, ütles Transpordiameti juhataja asetäitja liikluse alal Talvo Rüütelmaa.

Transpordiametil on palve kasutada Laagna teed tavapäraselt tööpäeviti hommikusel tipptunnil kesklinna sõitmiseks kuni kella 10-ni ning õhtusel tipptunnil alates 15.30-st kesklinnast väljumiseks. Samuti soovitab Rüütelma võimalusel kavandada oma sõidud kesklinna suunal enne kella 10-t ja kesklinnast väljuval suunal alates kella 15.30-st.

Ajavahemikul kella 8-st kuni kella 19-ni palutakse võimalusel Punast tänavat vältida, et ühistransport saaks selles piirkonnas paremini liigelda, lisas Rüütelmaa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.