Uudis

Täna saavad Tallinna-Rapla teel kiiruseületajad valida trahvi asemel rahunemispeatuse

Kiiruse mõõtmine Tallinna-Tartu maanteel. Foto: Dmitri Kotjuh / Jarva Teataja / Scanpix Baltics

Politsei mõõdab neljapäeva hommikul kiirust Tallinna-Rapla teel ning kiiruseületajad, kel kehtivaid liiklusrikkumisi ei ole, saavad valida rahatrahvi ning niiöelda rahunemispeatuses ootamise vahel.

Valikut pakutakse kiiruseületajatele, kel varasemast kehtivaid liiklusrikkumisi ei ole. Autojuhtidele, kes valivad rahunemispeatuses ootamise, rahatrahvi ei määrata ning nad suunatakse tee kõrval asuvasse parklasse.

Kuni 20 km/h piirkiirust ületanud sõidukijuhtidel tuleb parklas oodata 45 minutit ja 21-40 km/h kiiruseületamise puhul 60 minutit.

„See on osa liiklusinnovatsiooni projektist, mille eesmärk on leida uusi mõjusaid viise liiklusohutuse parandamiseks,“ ütles politsei- ja piirivalveameti (PPA) innovatsiooninõunik Elari Kasemets. „Uurime, kuidas tajuvad kiiruseületajad rahatrahvi ja kuidas kaotatud aja mõju. Autojuhtidega tehtud intervjuudest teame, et osa inimesi peab vestlust politseinikuga ja menetlustoimingutele kulunud aega mõjusamaks sekkumiseks kui rahatrahvi.“

Üks selline katse tuleb veel

Lisaks neljapäevasele korraldab politsei järgneva kahe nädala jooksul veel vähemalt ühe samasuguse politseioperatsiooni, kus kiiruseületajad saavad valida, kas neile määratakse rahatrahv või nad ootavad 45-60 minutit tee ääres parklas ning trahvi ei pea tasuma.

„Kogume nende politseioperatsioonide põhjal infot, millise valiku kiiruseületajad teevad ja kuidas ise seda põhjendavad. Analüüsime erinevate sekkumisviiside mõju, et leida mõjusamaid lahendusi, sest eesmärk on, et rikkujad päriselt oma käitumist muudaks, mitte karistamine karistamise pärast,“ lisas Kasemets.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.