Uudis

Tänased kaks ratturit: Kajar ja Alex Tõnismäelt

Reformierakonna pressišeff uunikumiga kontori lähistel poseerimas.Foto: Marii Karell

Kajar Kase sõidab telemaja juurest Tõnismäele iga päev ja loodab, et rattahooaeg kestaks võimalikult kaua, sest just see on kõige kiirem liikumisviis kodust tööle.

Kui ta võtaks kodu juurest trammi, siis trammipeatusesse kõndimine võtaks lisaks 10 minutit – aeg, millega ta tegelikult rattaga peaaegu tööle kohale jõuab.

Ratas on uunikum. Oli üks Peterburi juudi vanahärrast professor, kes käis suviti Käsmus Kajari vanaema juures puhkamas. Kuni Nõukogude Liit otsa sai ja ratas kuuri seinale teda ootama tõsteti.

Ratas aga sai uue hingamise tänu saatuslikule juhusele. Nimelt varastasid pätid Kajari eelmise ratta trepikojast ära ja ta kurtis seda oma perekonnale. Kajari vend lasi seepeale vana kaherattalise üles putitada ja kinkis selle talle sünnipäevaks. Nüüd sõidab Kajar sellega iga päev.

Kuller sõidab mööda kõnniteed.Foto: Marii Karell

Alex on Wolti kuller Rumeeniast. Ja tal pole vahet, mis ilm on, kaup tuleb ikka kliendini viia. Seda piltigi tehes kiirustas ta ja ütles, et ei saa pikalt juttu rääkida, muidu jahtub toit ära. Geenius tabas Alexi Tõnismäel Rahvusraamatukogu juures.

Miks kaks ratturit?

Tallinna linna liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa intervjuu Geeniusele, kus ta ütles, et nägi ainult kahte jalgratturit päeva jooksul, tekitas jalgrattafännides tormi. Seepärast asusid nad linna rattureid üles pildistama.

Autogeenius avaldab iga päev kahe jalgratturi profiili, et näidata: linnas on siiski rohkem kui kaks ratturit.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.