Uudis

Tänased kaks ratturit: Sandra ja Raimond Kesklinnast

Tänased kaks ratturit Tallinnast on Sandra ja Raimond Kesklinnast.

Sandra Laura Luhtein ja tema punane linnaratas on Tallinna tänavatel vuranud mõned aastad – proovi ja trenni, ülikooli ja hiljem ka tööle.

Käesolev pilt on tehtud umbes nädal tagasi hommikuselt koosolekult naastes.

Sandra Laura ja toon toonis jalgratas.Foto: Sandra Laura Luhtein

Varem tuli Sandra linna koos rattaga rongiga ning eelistas siis lihtsalt ühistranspordi eest maksmise asemel ratast kasutada, kuid hiljem ka tallinlaseks saades, jäi rattale truuks. Üldiselt sõidab ta Vanalinna, Kesklinna ja Pelgulinna rajoonides.

Varustuse puudumise tõttu kestab Sandra rattahooaeg nii kaua, kuni temperatuur on üle nulli, ehk umbes märtsist novembri lõpuni.

Ise Keskerakonnast, aga pooldab ratast? Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse juht Raimond Kaljulaid võitleb samuti ratturite õiguste eest.Foto: erakogu

Raimond Kaljulaid elab Kesklinnas ja töötab Põhja-Tallinnas, sõidab rattaga läbi kesklinna. On tähele pannud, et nendel päevadel, kui saab rattaga tööle ja koju sõita, on õnnelikum ja eluga rohkem rahul.

“Värske õhk teeb õnnelikuks,” arvab ta. “Olen tänaseks leidnud sellised teekonnad, kus saan enam-vähem mugavalt tööle ja tagasi. Kui pean kuhugi sõitma esimest korda, siis on raskem – intuitiivselt mugavat teekonda ei leia.”

Arvab, et Tallinnas saab ilmale vaatamata rattaga sõita suurema osa aastast ja loodab väga, et tulevikus on see mugav ja ohutu kõigile.

Miks kaks ratturit?

Tallinna linna liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa intervjuu Geeniusele, kus ta ütles, et nägi ainult kahte jalgratturit päeva jooksul, tekitas jalgrattafännides tormi. Seepärast asusid nad linna rattureid üles pildistama.

Autogeenius avaldab iga päev kahe jalgratturi profiili, et näidata: linnas on siiski rohkem kui kaks ratturit.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.