Uudis

Tänased kaks ratturit: tsirkuseartist ja maailma avastaja

Maarja tavapärasel trajektooril.

Tsirkuseartist Maarja teeb kesklinnas oma igapäevaseid sõite: tööle-poodi-koju. Sõidab aasta läbi, vaid lumega on vahetevahel libe.

Vaid kaks päeva pole saanud Lauri sel aastal rattaga sõita.

Lauri Läänsoo kirjutab enda kohta:

“Mina olen ka üks nendest kahest jalgratturist, kes igapäevaselt Tallinna tänavatel autojuhte segab. Igapäevaselt, ilmast hoolimata, olen see “hull”, keda hommikuti võib näha Sakust Tallinna tööle väntamas ja õhtul koju tagasi. Tavaline päev siis kokku 26 km. Selle aasta algul jätsin vaid kahel päeval ilma tõttu rattaga tööle minemata, kui õhutemperatuur oli alla -15 kraadi.

Suvepuhkuse ajal aga, juba mitmeid aastaid järjest, laen oma seitse asja ratta peale ja lähen maailma avastama. Näiteks sellel aastal sai tehtud 1400 km ring, mis viis Lätimaale. Eelmisel aastal sai koos pojaga tehtud 900 km tuur Kagu-Soome ja ise veel 400 km ots läbi metsade kodust Narva. RMK matkateed on sealhulgas kõik läbi vändatud.

Mõni ei sõida autoga ka nii palju kilomeetreid aastas kui Lauri rattaga.

Nii kogunebki umbes 13 tuhat rattakilomeetrit aastas.

Kui küsida, miks just rattaga? Vastaks, et esiteks aitab see riigiametnikust kontoritöötajat füüsiliselt aktiivsena hoida, rännates on täpselt see paras kiirus, kus päevateekond on parajalt pikk, samas nähes rohkem kui autoaknast. Mis seal salata, transpordikuludelt hoiab ka natuke kokku. Kuigi jah, mis liigub, see kulub ja ratas vajab selle tõttu ka tihedamalt hooldust.”

Kui ka sina sõidad veel rattaga saada endast pilt ja väike tutvustus: geenius@geenius.ee

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.