Uudis

Tanklad langetasid lõpuks natukene kütusehinda

Täna toimus lõpuks kaua oodatud kütusehinna langus, kuigi mitte väga suurel määral. Bensiin 95 maksab nüüd Alexela ja Neste tanklates 1,249 eurot ja diislikütus 1,239 eurot.

Neste tankla Tallinnas langetas samuti hindu.

Alexela juhatuse esimees Aivo Adamson ütleb, et väga järsku kütusehinnalangust ei ole võimalik ellu viia. ” Me ei aja taga kasumimarginaali, vaid jutt on heitlikel aegadel ellujäämisest ja rahavoogude juhtimisest. Elutähtsateenuse osutajana ei ole me valitsuse käivitatava majandusmeetme paketi kõlblikud, vaid peame leidma iseseisvalt ettevõtte ja tööandjana viise, kuidas rohkem kui 30% langenud müügimahuga opereerida selliselt, et nõutud teenus oleks jätkuvalt tagatud,“ nentis Aivo Adamson.

“Kütus on Eestis väikese marginaaliga ja kõrge aktsiisiga toode, millele on kriisiolukord toonud juurde seninägematuid kulutusi. Kütuse hindade kõrval toome muuhulgas võrdluseks erinevad desinfitseerimisvahendid ja isikukaitsevahendid, mis on üleüldiselt teinud viimaste päevadega uskumatu hinnatõusu, me räägime siin mitmekordistunud hindadest, millele erinevalt kütusehindadest keegi tähelepanu ei juhi ja kuniks keegi ei sekku, siis näeme tõenäoliselt veelgi suuremat kasvu neis hindades,” lisas Adamson.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses