Uudis

Tarmo Tähepõld: Enne kui pargid, palun mõtle!

Mis on küll selle juhi peas, kes niimoodi pargib?

Proovime selle lühikese loo teha võimalikult sõbraliku, kuigi ajendiks olnud olukorda vaadates kiskus käsi vägisi rusikasse ja kohalikku Facebooki gruppi hakkasid peas juba sarkasmist nõretavad laused vormuma.

Pildil olev parkimine ei olnud “korraks, olen võõras ja püüan Mapsi käima saada”. See auto seisis seal tunde. Las ta seisab, te ütlete, segab või? Vaadake nüüd seda pilti:

Valge Toyota taga seisab hetkel täiskasvanud inimene, keda autod lihtsalt ei näe. Aga kui seisaks laps, kes hakkab minema, sest ülekäigurajal ju võib?

Igal parkimise ja peatumise keelu märgil ja reeglil on mõte ja eesmärk! Kui teate mõnda märki, mis on täiesti lollakas kohas, andke teada, teeme loo.

Liiklusseadus paragrahv 151, lõige 6: Peatuda ei tohi ülekäigurajal või jalgrattatee sõiduteega ristumise kohal või lähemal kui 5 m enne neid kohti, kahesuunalise tee vasakul poolel peatudes aga lähemal kui 5 m pärast neid kohti;

Mida peab sellises olukorras tegema laps?

Miks on see nii? Mitte selleks, et seadus oleks pikem ja eksam oleks raskem. Ülekäigurajale astuvat inimest ei ole lihtsalt näha ja edasi juhtub kaks asja.

See inimene, kui ta on arem, lihtsalt jääbki sinna piiluma ja lõpuks võib olla õnnestub hiilida nii kaugele, et sõitev auto näeb ja jääb seisma. Hajameelsem inimene aga lihtsalt astub, sest ta on ülekäigurajal ja tal on eesõigus, küll autod seisma jäävad.

Ja siis on veel lapsed. Kas valge Toyota omanik tahaks saabuda oma auto juurde hetkel, kui kiirabi viib minema last, kes tema vale peatumise/parkimise tõttu on viga saanud?

Mõelge, analüüsige, tehke järeldused

Palun mõelge iga kord, kui te oma auto kuhugi jätate, kas see on hea mõte? Kui see on teadlik reeglite eiramine, siis palju õnne, olete saanud inimrämpsu austava tiitli.

Kui see on reeglite mitte tundmine, siis kasutage loogikat – kas mu auto võiks kedagi takistada või ohtlik olla?

Kui see on tähelepanematus, siis oleks aeg võtta mõned teooriatunnid või minna koolitusele, kus õpetatakse keskenduma hetkele.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.