Uudis

Tarmo Tähepõld: Lamborghini Sterrato mudasportauto on täiesti geniaalne idee!

Sportlik kabriolett on mõistlikum kui kupee umbes samadel põhjustel, miks Sterrato on hea mõte. Rohkem funktsiooni.Foto: Paula Johanna Adamson

Lamborghini avalikustas kontseptauto Huracan Sterrato, mis on kõrgendatud kerega ja maastikuvõimekam superauto. Mitmed suured väljaanded, näiteks Top Gear, on saanud sellega ka proovisõitu teha.

Sterrato on tavalisest Huracanist 5 cm kõrgem, lisatud on vajalikke keredetaile, turvakaar ja häälestatud ka tarkvara, et kruusastel teedel kimades veojõukontrollid ja muu elektroonika lolliks ei läheks.

Lubamatu! Õudne! Ma ei osta enam kunagi Lamborghinit!

Ma juba kuulen puriste õudusest kiljumas, et milline travestia, sellist obstsöönsust ei tohiks kunagi sündida ja kas tõesti kõik on lubatud?! Lubage sekkuda – see Sterrato (itaalia keeles “muda”) on minu arust geeniuse looming. Ma selgitan.

Superauto eesmärk on tavaliselt olla võimalikult kiire, läbida kurve selliste g-jõududega, et peale ühte päeva ringrajal on vaja kirurgilist sekkumist.  Kõik detailid näos on vaja sama koha peale tagasi saada. Efektne välimus on muidugi oluline.

200 km/h radarisse ja vangi

See kõik lähtub ideaalmaailmast, kus need autod tegelikult ka käivad ringrajal. Aga nad ei käi. Pigem seisavad garaažis või lörisevad linnas, äärmisel juhul tehakse üks ebalegaalselt kiire ring väikestel kõrvalteedel ja siis sõidetakse põhimagistraalil 200ga radarisse. Trahv ja arestimaja, nagu sellel McLareni omanikul Eestis juhtus.

Aga sõidusõbrad teavad, et tähtis ei ole mitte tippkiirus, millega sa sõidad, vaid tunne, et sa sõidad piiri peal. Ja seega on kurvilisel kruusateel 60 km/h sõites tihti adrekas rohkem laes, kui 120 km/h asfaldil, kus auto on teele liimitud.

Mina võtaks Sterrato

Just sellepärast ongi Sterrato väga kihvt idee ja plaan seda väikeseeriana mõne aasta pärast tootmisesse panna, super hea mõte. Kõik on mõtlemises kinni, et sportauto peab olema supermadal, jäiga vedruga ja fokusseeritud ideaalteedele (loe: ringrada) ja järgmine aste ongi Uruse hiidmaastur.

Ma olen kindel, et Eesti mõttes oleks Sterrato-laadse autoga (enam-vähem) legaalset sõidurõõmu kõvasti rohkem, kui Huracan Evo tavamudeliga ja päris ausalt – mängides mängu, et “mille sa ostaks, kui…”, siis minu nimekirjas oleks Sterrato kõrgemal kui tavaline Huracan. Aga ma olen ka maapoiss, äkki asi selles.

Top Geari testis sõideti sellega ka ringrajal ja lusti oli muuseas kõvasti, aga proovige tavalisega minna mudasse rallima?

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.