Tarmo Tähepõld: Peagi tuleb müügile Alfa Romeo Insignia Hellcat…

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio

Hirmsaid ühinemisi ja ülevõtmisi on ärimaailm ikka näinud, aga ma kahtlen, kas on rõlgemat tegu tehtud, kui see, mis juhtus Lanciaga. Legendaarse (ja siinkohal ei ole tegemist ajakirjandusliku liialdusega) Itaalia automargi nimi ja logo kleebiti toorelt Chrysleri autode külge.

Ja oleks siis mingid sportautod või erimudelid. Ei, Chrysler Voyageri perebussist sai ühtäkki Lancia Voyager. Chrysler 300C sedaan sai samuti Lancia märgi. Kui sa võtad Usain Bolti jalad ja õmbled need ülekaalulise tugitoolisportlase alla, siis temast ei saa Usain Bolt, vaid mingi mutant.

Tõsi, ega Lancia polnud enam oma parimas vormis ja mingeid legendaarseid sõidukeid 2011. aastal neil nagunii polnud. Ka koostöö mudeleid tehti varemgi, näiteks Saabi ja Fiatiga. Aga samal ajal müüdi neid ka ikkagi ka Lancia nime alt ja margil oli oma identiteet.

Hädise mõnitamine

Siis leidis keegi kuskil FCA turundusosakonnas, et kuulge, Euroopas keegi Chryslerit ei osta, aga mul on idee! Paneme mingi legendaarse itaalia automargi nime neile peale ja siis on kõik korras. Kõik tahavad ju Lanciat! Turundusosakonnas sündinud plaan, millel puudus igasugune side reaalsusega ja ostjate sooviga.

Nüüd tuli kaua oodatud uudis, et pikalt kosjaviinadega üksteise uksi kulutanud Fiat-Chrysler ja PSA (Citroen, Peugeot, Opel jt.)on lõpuks kaasavaras kokku leppinud ning peagi sõlmitakse püha abieluliit.

Tunnistan, ma ei ole ammu ühtegi 170 miljardi eurose käibega suurfirmat juhtinud ja nii palju olen maailmamajanduse olukorrast aru saanud, et ühinemine on ellujäämiseks vajalik. Arendada on vaja täiesti uusi tehnoloogiaid ja lahendada ära kogu see meie planeedi ülekuumenemise jama. Koos on lihtsam. Täiesti arusaadav.

Alfa Romeo C3 Aircross

Aga ma väga loodan, et seda ühinemist kasutatakse just ülaltooduks, mitte turundusosakondade haigete fantaasiate väljaelamiseks.

Kuigi pealkirjas toodud Alfa Romeo Insignia Hellcat võiks autofänni jaoks olla isegi täitsa huvitav komplekt, siis Lancia näitel võetakse diisel Opel Insignia, pannakse ette Alfa Romeo märk ja taha erimudeli tähis Hellcat.

Veel näeb pessimist unes reklaamplakateid, kus pakutakse “kirgliku itaalia hinge ja uue ökonoomse 1-liitrise mootoriga Alfa Romeo C3 Aircrossi”, mida Ameerikas müüakse hoopis Chrysler 200 Giulia nime all. Müüb ju nimi, mitte auto ise.

Väike lootuskiir on

Arvestades, et FCA ei ole siiani, hoolimata jätkuvalt liiga väikesestest müüginumbritest, Alfa Romeo brändi hüljanud ja raha valatakse aina juurde, siis on väike lootus, et “Lanciat” seekord ei tehta. Võib olla osatakse oma vigadest õppida ning pigem tehakse halastuslask ja/või müüakse bränd hiinlastele. Viimasel juhul on võimalus, et tehakse hoopis “Volvot”.

Just Maserati ja Alfa Romeo on sellised margid FCA portfellis, mis pigem viivad raha välja, aga on tugeva ajaloolise taustaga. Olgem oma mõtete ja palvetega siis nendega ja lootkem, et ühinemine on tulus, rahavood positiivsed ja kasumid kasvavad nagu esimene kevadine rabarber. Siis saab Alfa Romeo valmis teha plaanis oleva kupee, Maserati ellu viia oma lähiaastate superplaanid ja kõik muu, mida me juba aastaid ootame.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.