Uudis

Tartu asus maha kandma uut moodi teekattemärgistust

Foto: Margus Anso, PM / Scanpix Baltics

Sel nädalal alustati Tartu tänavatele uute teekattemärgiste kandmist, mis juhivad nii autojuhtide kui ka jalgratturite tähelepanu sellele, et teineteise suhtes tuleb tähelepanelik olla ning liigeldakse jagatud liiklusruumis.

Tartu tänavatele kantakse ligi 170 märgist

Uudsed teekattemärgised tehakse nendesse kohtadesse, kus võib sagedamini jalgrattureid kohata ning kus konfliktioht jalgratturi ja mootorsõiduki vahel on kõige suurem.

Tartu linnavalitsuse kodulehel on välja toodud ka uue märgise piltFoto: Ove Maidla

Märgiseid kantakse järgmistele tänavatele: Kastani, Kalevi, Raja, Ravila, Lunini, Veski, Herne, Õnne, Eha, Vanemuise, Kuperjanovi, Kooli, J. Tõnissoni, Kroonuaia sild, Näituse tänav, Viljandi maantee, Tähe, Lai, Jakobi, Aida, Raatuse, Staadioni ja Jaama tänav, Vabaduse puiestee ning Väike ja Suur kaar.

Tartu abilinnapea Raimond Tamme sõnul kasvab ratturite osakaal Tartus pidevalt ning seetõttu peavad liiklejad senisest rohkem üksteisega arvestama.

Käivituv rattaringlus toob sadu rattaid juurde

“8. juunist käivitub rattaringlus, mis toob Tartu tänavapilti juurde sadu rattureid ning seetõttu on väga oluline, et nii autojuhid kui ka jalgratturid üksteisesse tähelepanelikult suhtuksid ning oma manöövritest teineteisele märku annaksid,” sõnas Tamm.

Rattaringluse tulevastele kasutajatele paneb linnavalitsus südamele, et ka rattaringluse ratastega sõites kehtivad samad liiklusreeglid, mis kõigile jalgratturitele. Jalgratastega tuleb sõita kas jalgrattateedel, kergliiklusteena märgistatud kõnniteedel või sõiduteel. Alla 13-aastane jalgrattur ja tema kuni kaks täiskasvanut saatjat võivad sõita vastavalt liiklusseadusele ka kõnniteel.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.