Uudis

Tartu rattaringlus hakkab vandaalide vastu võitlema suurte trahvidega

Tartu rattaringluse remondikojas on hulk rattaid mis tänu inimeste hooletusele vajavad remonti. Pildil Roman Meeksa.Foto: Scanpix

Tartus hakkavad neljapäevast kehtima rattaringluse uuendatud kasutustingimused ja rikkumiste hinnakiri, mis peaks ära hoidma rataste hoolimatut kasutamist ja vandaalitsemist.

Tartu Linnatranspordi juhi Roman Meeksa sõnul oli uusi tingimusi vaja, sest täpsustamist vajasid mitmed punktid, mida esialgsete kasutustingimuste koostamisel ei osatud ette näha.

“Nii näiteks tuli meil kirja panna, et rattaringluse ratast võib lukustada ainult ratta küljes oleva lukuga, mitte isikliku rattalukuga. Samuti ei osatud esialgsete tingimuste koostamisel piisavalt arvestada vandaalide leidlikkusega. Uutes kasutustingimustes on nii reeglid kui rikkumise eest määratavad trahvid täpsemini fikseeritud,” rääkis Meeksa.

Meeksa lisas, et uued tingimused ei mõjuta rattaringluse kasutajaid, kes järgivad reegleid, kuid soovitas kindluse mõttes neilgi sel nädalal kehtima hakkavate tingimustega tutvuda. Eeskätt on uuendatud tingimused mõeldud selleks, et ära hoida rataste hoolimatut kasutamist ja vandaalitsemist.

Nii nähakse uuendusena ette 100 euro suurused leppetrahvid kasutajatele, kelle kasutajakonto andmed on valed või kes on loonud rohkem kui ühe rattaringluse konto. Samuti ootab leppetrahv kasutajaid, kes ei ole lukustanud jalgratast nõuetekohaselt, on andnud jalgratta või bussikaardi teise isiku kasutada, on jätnud jalgratta kohta, kus see ei ole lubatud või kes on jalgratta aku tühjaks sõitnud, transportinud jalgrattaga teist isikut või on ratast väärkasutanud muul moel.

Kasutustingimuste juurde on koostatud täpne hinnakiri, kui palju maksab ühe või teise lõhutud rattaosa parandamine. See tuleb lisaks trahvile kinni maksta lõhkujal.

Endiselt oodatakse rattaringluse kasutajatoe telefonile ja meilile teateid juhtumitest, kus rattaid ei kasutata heaperemehelikult. Võimalusel palutakse  fikseerida ratta number, kellaaeg, asukoht ning teha foto vandaalitsejatest.

Uued kasutustingimused leiab siit ja teavet rikkumiste ja leppetrahvide kohta siit.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.