Uudis

Tartu rattaringlus tegi seoses rataste rentimisega ühe olulise muudatuse

Tartus alustas 8. juunil rattaringlus, kus on kokku 510 elektriratast ja 240 tavalist ratast.Fotod: Geenius.

Tartu rattaringluses on viidud sisse muudatus, et elektriratta saab dokist kätte alles siis, kui selle aku on laetud vähemalt 50 protsendi ulatuses, kui aku on laetud alla 50 protsendi, siis dokist ratast võtta ei saa.

Tartu linnatranspordi juhi Roman Meeksa sõnul viidi muudatus sisse seetõttu, et rataste akud sõideti liiga tühjaks, mis tekitas mitmeid tehnilisi probleeme. “Kui rataste akud sõidetakse täiesti tühjaks, siis ei hakka rattad dokis enam ise laadima ja vajavad uuesti kasutusse võtmiseks tehnikute abi,” selgitas Meeksa.

Praegu näeb kasutaja dokis laadiva ratta ekraanil veateadet, kuid lähipäevil ilmub sinna teade laadimise kohta. Seadistustööd käivad.

Elektrirataste kasutajatel palutakse mitte ignoreerida ratta ekraanil olevat hoiatust madala akutaseme kohta (Low battery) – kui aku sõidetakse tühjaks, ei ole võimalik sõitu lõpetada ning see võib tuua kaasa 80-eurose hilinemistasu.

Iga rattakasutaja vastutab selle eest, et ratas saaks korralikult dokki pandud ja sõit lõpetatud ning ekraanile ilmub teade “Ratas on dokitud”. Kui siiski juhtub olukord, kus tõsise tehnilise rikke tõttu ei ole võimalik sõitu lõpetada, siis tuleb sellest teatada rattaringluse kasutajatoele. Kui seda ei ole tehtud, jääb vastutama viimane kasutaja.

Kasutajatoele on antud ka teada sellest, et rattaringluse mobiilirakendus ei näita alati õigeid andmeid rataste arvu kohta parklates. See on paljuski seotud rattaringluse suure koormusega, kus äpp ei jõua aktiivses kasutuses olevate rataste andmeid piisava kiirusega uuendada.

Kasutajatele soovitatakse kasutada äpi refresh-nuppu (IOS äpi paremal ülemises nurgas, Androidis lisavalikute all), et näha viimast seisu parklates.

Linnavalitsus palub tähelepanu pöörata ratta lukustamisele lisalukuga. Kui ratast lukustatakse lisalukuga, siis tuleb kindlasti lisalukk panna läbi esiratta kodarate ja kinnitada paremal pool asuvasse pesasse, alles siis on ratas korralikult lukus ja saab sõidu lõpetatuks lugeda.

8. juunil alustanud Tartu rattaringluses tehakse päevas keskmiselt 6000 sõitu. 3. juulil kella 10-ks oli rattaringluse ratastega tehtud kokku 200 000 sõitu.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.