Uudis

Tartusse paigaldati autojuhtide jaoks Eestis ainulaadne foorisüsteem

Foto: Martin Nelis

Linnavalitsuse liikluskorraldusteenistuse juhataja Martin Nelise sõnul ei ole selliseid loendureid Eestis varem paigaldatud.

“Punase tule loendur annab sõidukijuhile teada, millal süttib liikumist lubav roheline foorituli. Tihti esineb olukordi, kui juhid hakkavad juba süttinud rohelise tule ajal alles käiku otsima ja nii tekib viivitus, mistõttu saab lubava tule ajal ristmikku ületada vähem sõidukeid. See aga vähendab ristmiku läbilaskvust,” selgitas Nelis.

Ta lisas, et rohelise tule kestust sõidukijuhtidele ei näidata, et vältida viimasel sekundil tekkida võivat kiirendamise soovi.

Riia-Turu ristmiku rekonstrueerimise käigus muudeti ka fooride öist töörežiimi. Ajavahemikul kella 00.00-06.00 töötab foor “kõik punases” režiimil. Kõik suunad on varustatud videoanduritega, mis annavad ristmikule lähenejale lubava tule. Samuti saavad jalakäijad endale rohelise fooritule välja kutsuda nii Turu tänava (Kvartali ja Tasku) kui ka Vabaduse puiestee (turuhoone) poolsel ülekäigurajal olevate kutsenuppude abil.

Riia-Turu ristmikule pandud punase fooritule kestuse loenduritega soovib linn suurendada ristmiku läbilaskevõimet ja tõsta liiklusohutust. Liikluskorraldusteenistus ootab tagasisidet andurite töö kohta.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.