Uudis

Tasuta kütust tahad võita? Maanteeameti mobiilivaba päeva raames on see võimalik

PolitseireidFoto: Sakala/Scanpix

Auhindu tõepoolest saab, selle kohta on loo lõpus info olemas, aga palun loe ka kogu ülejäänud lugu läbi, sest see on palju olulisem!

26. märtsil toimub neljandat korda üle-eestiline mobiilivaba päev. Päeva eesmärk on kutsuda liiklejaid üles vähemalt sellel päeval liikluses mobiiltelefoni kasutamisest loobuma ja päeva lõpus mõtlema, kas midagi olulist jäi seetõttu tegemata.

Küsitlusuuringu järgi on viimase 12 kuu jooksul 24% sõidukijuhtidest kõrvaliste tegevuste tõttu mõnda liiklusohtlikku olukorda sattunud.

10 hukkunuga õnnetust

Möödunud aastal toimus kümme hukkunuga liiklusõnnetust, mida mõjutav riskitegur oli tähelepanu hajumine. Kuigi kõrvalised tegevused roolis ei ole alati 100% tõendatud, siis on see mitmel juhul peaaegu ainuke õnnetuse toimumise riskitegur.

Iga aastaga räägitakse üha enam, kuidas mobiiltelefonist on saanud meie igapäevaelu lahutamatu osa. Mobiil on kaaslaseks igal aja hetkel ning paraku ka sõidukiroolis.

“Liiklus on meeskonnamäng, kus iga liige ja tema panus on võrdselt olulised. Kui üks mängija veab teisi alt, kannatab kogu süsteem. Sageli süüdistatakse teisi eksimustes, kuid palju olulisem on mõelda, mida mina ise saan turvalisema liikluse heaks teha. Kohati jääb mulje, et nii mõnegi sõidukijuhi jaoks on juhtimisest saanud kõrvaltegevus,” selgitab Maanteeameti ennetustöö osakonna ekspert Kerli Tallo.

Võimalik auhindu võita

“Vähesed inimesed suudavad keskenduda kahele asjale samaaegselt ning ka need inimesed ei tohiks oma annet raisata roolis telefoni näppides,” ütles PPA juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo.

Neljandat korda toimuval üle-eestilisel mobiilivabal päeval jälgivad politseinikud, et juhid keskenduksid ainult rooli keeramisele. Igal liiklejal on päeva raames võimalik liituda mobiilivaba päevaga, andes lubaduse, et liikluses telefoni ei kasuta ning osaledes nõnda ka viisaka liikleja auhinnaloosis. Koolituste ja auhinnaloosi kohta leiab rohkem informatsiooni SIIT.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.