Uudis

Taxify alustab tänasest taas Soomes tegevust

Tänasest alustab Taxify taas tegevust Helsingis, seda pärast 2017. aasta juunis riigis tegevuse lõpetamist.

Taxify asutaja ja tegevjuhi Markus Villigu sõnul on sel suvel Soomes vastu võetud transpordiseaduse muudatus avanud turu uutele transpordivõimalustele ja on oluline samm transpordi tuleviku suunas. “Maailm liigub üha rohkem selles suunas, et inimesed loobuvad isiklikest autodest ja kasutavad rohkem tellitavat transporti,” ütles Villig.

Taxify kaasasutaja Martin Villigi sõnul olid 2017. aastal Soomes suureks probleemiks piiratud taksolitsentsid. “Minu teada on Helsingis välja antud umbes 1200 litsentsi – näiteks Tallinnas on taksojuhte aga umbkaudu 3000,” illustreeris Villig toona, lisades, et aastas annab linn välja umbes paarkümmend litsentsi ning nende järjekorrad on väga pikad.

“Taxify eesmärk on pakkuda kiiret ja usaldusväärset linnatransporti ja Taxify Soome turule tulek avaldab kahtlemata positiivset mõju Helsingi linnaliiklusele,” ütles Taxify Soome tegevjuht Ville Riola. “Lisaks pakub Taxify inimestele võimalust paindlikult lisatulu teenida, kahtlemata on Soomes palju inimesi, kes seda võimalust hindavad, olgu see siis püsitööna või oma põhitöö kõrvalt aeg-ajalt lisatulu teenides.”

Taxify sõidualustustasu hakkab Helsingis olema 3 eurot, kilomeetri hind 1,10 eurot ja minuti hind 30 senti. Sõidu miinimumtasu on 6 eurot.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.