Uudis

Taxify kinnitab: Me ei lahku Eesti turult

Taxify pressiesindaja Karin Kase kinnitas Geeniusele, et erinevalt täna meedias levinud väitele ei ole kodumaisel äpil kavas Eesti turult lahkuda.

Kase sõnul puhus sel teemal artikli kirjutanud Postimehe ajakirjanik teema proportsioonidest välja ning Eestis tegevusega lõpetamise ähvardusel ei ole alust.

“Kõik mis me ütlesime, on see, et seaduse jõustumine muudaks Taxify taolistele platvormidele tegevuse väga keeruliseks. Hobijuhina või osalise ajaga töötamine ei tasu enam ära. See muudaks meid põhimõtteliselt tradistioonilise taksoteenuse vahendajaks,” ütles Kase.

Tänane Postimees kirjutas, et majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis on valmimas eelnõu, mis sunnib sõidujagamisteenust pakkuvaid ettevõtteid teenuse eest vastutama ja üheks Eesti kahest ükssarvikuks ehk miljardifirmaks peetav Taxify ähvardab seaduse jõustudes oma tegevuse siin lõpetada.

Eelnõu osas saatis ministeeriumile pika kirja Taxify kaasasutaja Martin Villig, kes tõi seal muuhulgas välja arvutuse, mille kohaselt väheneks Taxify juhtide teenistus 40 tunnise töönädala järel 100 euro võrra.

Märksõnad: , , ,

Ära jää ilma päeva põnevametest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.