Uudis

Taxify nõuab soodsamat kindlustust, kuid ei tee kindlustusfirmadega koostööd

Taxify juhid Martin Villig ja Markus Villig.Foto: Eesti Meedia/Scanpix

Kolme kindlustusfirma sõnul on neil olnud läbirääkimise äpitaksosid vahendavate firmadega, et töötada välja uudne dünaamiline liikluskindlustus, mis võiks pakkuda suurt rahalist säästu äpitaksode juhtidele. Tänaseks on läbirääkimised sumbunud. 

Dünaamiline liikluskindlustus on just see, mida on väga valjuhäälselt enda juhtidele nõudnud Taxify. Salva Kindlustuse kindlustusdirektori Urmas Kivirüüdi sõnul algasid neil Taxifyga läbirääkimised möödunud aasta juunis, kuid seetõttu, et Taxify ei ole vajalikke andmeid kindlustusfirmale edastanud, ei ole koostöö vilja kandnud.

Salva, If ja PZU esindajad ütlevad justkui ühest suust, et ilma teenusepakkujalt kasutusstatistika andmete saamist ei saa nad isegi teoorias hakata töötama uue liikluskindlustuse valiku kallal, mis võiks Taxify juhtidele pakkuda suurt rahalist säästu.

Taxify kõneisiku Karin Kase väitel ei saa nad andmeid kolmandatele osapooltele edastada isikuandmete kaitse seaduse tõttu. Kindlustusfirmade sõnul on nad huvitatud statistikast, mis annaks neile ülevaate, kui mitu tundi keskmine Taxify juht äpitakso teenust pakub.

Samas väidab Taxify esindaja Kase, et üldist statistikat on nad mõne firmaga siiski jaganud, kuid millistega ei soostunud ta avalikustama.

Salva kindlustusdirektor Kivirüüt rõhutas, et nende poolt on nii sisuline kui ka tehniline valmisolek dünaamilise liikluskindlustuse pakkumiseks olemas. Valmisoleku olemasolu kinnitasid ka If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuht Reet Veilberg ja PZU Kindlustuse kommunikatsioonijuht Triin Piibor.

Kivirüüt kinnitas, et Salva on kõnealuseid läbirääkimisi pidanud vaid Taxifyga. Ei Uber ega Yandex olevat sarnase küsimusega Salva poole pöördunud. Ifi ja PZU esindajad ei olnud valmis ühtegi taksoäppi nimeliselt välja tooma, kuid ka nende kinnitusel on läbirääkimised praeguseks peatunud.

Geenius võttis ühendust kõigi suuremate Eestis tegutsevate kindlustusfirmadega, kuid äpitaksode teemal olid kommentaare valmis andma vaid Salva, If ja PZU.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.