Uudis

Teedehooldaja selgitab, mis põhjustas veoki ja saha hirmuäratava avarii

Kirjutasime täna Tallinn-Narva maantee avariist, kus veok sõitis sisse lumesahale, kaotas juhitavuse ja paiskus ka vastassuunavööndisse. Selgub, et asjas oli süüdi tähelepanematus ja liiga suur kiirus.

Sahkasid haldava AS Eesti Teed hooldedirektor Tarmo Lood sõnas Geeniuse autoportaalile, et Tallinn-Narva maanteel kasutatakse tee laiuse tõttu paarissahkamist, et mõlemad sõidurajad korraga lumest puhastada. Mõlemad masinad kasutavad lisaks esisahale ka masina küljele kinnitatud külgsahka.

Juhid pääsesid ehmatusega, kabiin lendas ära

Loodi sõnul oli külgsahk küll tulede ja vilkuritega tähistatud, kuid veokijuht märkas seda liiga hilja ja sõitis külgsahka sisse, mille tulemusena kaotas juhitavuse ja kaldus üle vastassuunavööndi.

“Nii sahajuht kui ka veokijuht pääsesid ehmatusega kuigi veokil lendas ära ka kabiin,” lisas Lood.

Loodi hinnangul sai saatuslikuks veoki suur kiirus, mille tõttu jäi reageerimisaega väheks ja juht ei suutnud külgsahka sissesõitmist vältida.

“Meie hooldeautod on hästi tähistatud ja kaugele nähtavad, kuid meie töökiirused on tavaliselt 40-50km/h ja seetõttu tuleb hooldeautole lähenedes eelkõige sõidukiirust vähendada ja kannatlikult oodata ohutut möödasõiduvõimalust,” sõnas Lood. “Meie juhid märkavad kui sõidukeid koguneb hooldeauto taga liiga palju ning  tee laiemates kohtades võimaldavad hooldeautost mööduda.”

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.