Uudis

Teooriaeksameid saab maanteeametis edaspidi teha tahvelarvutitega

Foto: Ove Maidla, Postimees / Scanpix Baltics

Maanteeamet võtab teooriaeksamite läbiviimiseks järk-järgult arvutite asemel kasutusele tahvelarvutid. Seadmete vahetus algas augustis ning lõppeb oktoobris.

“Inspiratsiooni selleks saime teistest riikidest, kus antud lahendus toimib hästi,” lausus eksamiosakonna peaspetsialist Priit Tamra. “Ja esimene katse näitas, et see on mugav lahendus ka eksami sooritajatele.”

Vajadus uue lahenduse järgi tekkis olemasoleva tehnika aegumise tõttu. Lisaks on teooriaeksami lahendamine tahvelarvutitel intuitiivsem.

Suureneb ka eksamikohtade arv

“Aeg-ajalt on olnud probleemiks, et inimesed on erinevate arvutialaste oskustega ning seetõttu pole neil võib-olla kõige mugavam teooriaeksamit lahendada ja arvutihiirt käsitseda,” selgitas Tamra. „Nüüd piisab vaid sõrmevajutusest ekraanil, et saada soovitud tulemus.”

Tänu uutele seadmetele suureneb ka teoorieksami läbiviimiseks mõeldud kohtade arv osades büroodes. Näiteks Tallinna teenindusbüroos saab eksamit anda korraga 30 inimeste, siiani vaid 18. Nii paraneb teenuse kättesaadavus, mis võimaldab juhikandidaatidel paremini oma aega ja õppe kulgemist planeerida.

Sügisest alustab maanteeamet mobiilse teooriaeksami klassi katsetamisega (mõeldud eelkõige Kaitseväele ja õppeasutuste õpperühmadele), mille kulu on kliendile väiksem ja eksamineerija tuleb ise eksamineeritavate juurde kohale.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.