Uudis

Tesla lõpetab kõige odavamate Model S ja Model X pakkumise, mis võib kaasa tuua korraliku hinnatõusu

Foto: Robert Galbraith/Reuters/Scanpix

Tesla andis teada, et lõpetab tulevast nädalast Model S ning Model X sõidukite puhul väiksema ehk 75 kWh aku pakkumise ning kui selle asemel midagi uut ei pakuta, muutub sõidukite kõige madalam võimalik hind oluliselt kõrgemaks.

Kui praegu maksab Tesla ametliku Saksamaa lehe kohaselt Model S 70 000 eurot, kui valida 75 kWh akuga versioon, siis selle kadumise puhul oleks kõige odavamaks variandiks 100 kWh akuga versioon, mille hind küündib juba üle 109 000 eurot.

Model Xi puhul tähendaks muutus, et kõige odavam versioon ei maksaks enam veidi üle 97 000 euro, vaid ligi 116 000 eurot.

Hetkel pole teada, kas Tesla plaanib 75 kWh akupaki asemel midagi muud pakkuma hakata, kuid spekuleeritakse, et vaid kallimate variantide pakkumine võib olla ajutine nähtus ja Tesla töötab selle kallal, et muuta akupakkide süsteemi ning pakkuda klientidele midagi uut.

Kuniks uus võimalik süsteem paika loksub, on odavama sõiduki otsijatel võimalik vaadata Model 3 poole, mis Tesla Saksa lehe kohaselt maksab alates 55 400 eurost.

Tesla on aja jooksul müünud hulgaliselt erinevaid versioone oma sõidukitest, näiteks oli kunagi müügil ka 75 kWh akuga mudel, kus aku mahutavust oli kuntslikult piiratud.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.