Uudis

Tesla Model 3 värvikvaliteet sai Soome kontrollameti poolt hävitava hinnangu, omanikud valmistuvad kohtuteeks

Foto: Scanpix/Reuters/Stephen Lam.

Soomlane Joni Savolainen sai oma Tesla Model 3 sõita vaid mõned tuhanded kilomeetrid, kui märkas, et värvil on juba kahjustused ja mõnest kohast lausa roostetab.

Lähemal uurimisel selgus, et mitmes kohas on värvikvaliteet lausa sellisel tasemel, et kruntvärvile pole pealmisi kihte peale pandudki. Asjale keeras vindi peale Tesla Soome esindus, mis ütles, et antud asjad ei kuulu garantii alla. Tesla tehase ametlikku kommentaari ei õnnestunud hetkel leida (juhul, kui see on antud).

Selle peale kaasas Savolainen Soome kontrollameti, mis tegeleb tehniliste auditite ja kvaliteedi kontrolliga. Ameti hinnang oli karm – sõidukil on rohkelt puudusi nii värvikvaliteedi, paksuse kui ka üldise koostekvaliteediga.

Lisakahju tekitab ka rataste disain, mille alt lendav kruus ja kivid kahjustavad niigi kehva värvipinda. Ilmselt aitaks porikaitsmete paigaldamine.

Värvi paksus ja tugevus ei vasta standarditele

Värvi paksuse kohta öeldi, et see on kantud autole ebaühtlaselt ja kui üldine standard autotööstuses on 110-150 mikronit, siis Tesla keskmine oli 106, aga leidus ka kohti, kus see oli lausa 70 mikronit. Lisaks oli ka värvi tugevuse testimiseks mõeldud Wolff-Wilburni testi tulemused halvad.

Foto probleemsete Model 3 omanike Facebooki grupi päisest.

Selle skandaali peale on välja ilmunud rohkelt teisigi omanikke, kelle autosid vaevavad samad probleemid. Praeguseks on nad loonud Facebooki grupi, kus on hetkel juba 626 liiget ning tõenäoliselt võetakse jalge alla kohtutee, et Tesla probleemid lahendaks või annaks uued ja kvaliteetselt värvitud sõidukid.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.