Uudis

Tesla Model X ja S saavad suurema sõiduulatuse ja teisigi uuendusi

Tesla Model X.Foto: Scanpix/AFP/Joe Raedle.

Tesla Model S ja Model X saavad erinevaid uuendusi, mille seas on ka 10% suurem sõiduulatus Long Range versioonidele.

Tootja teatel on nüüd mõlema mudeli sõiduajamitel Model 3-lt tehnoloogia ning ajami elektroonikas kasutatakse nüüd ränikarbiidi, kirjutab Autocar.

Ümberdisainitud käigukast, uued laagrid ning parem jahutus ja õlitus peaks mootori efektiivsust tõstma ning tulemuseks on tippvarustusega Model S puhul 595 kilomeetrit sõiduulatust. Vastava varustusastmega Model X-iga saab nüüd ühe laadimise pealt sõita kuni 523 kilomeetrit.

See kõik saavutati tootja andmetel ilma 100 kWh akusüsteemi puutumata.

“Märkimisväärselt” peaks mõlemal mudelil olema paranenud ka võimsus ja vääne, kuid täpseid arve pole avaldatud. Laadimisajad peaksid mõlemal mudelil nüüd samuti – V3 Superchargeriga isegi kuni 50% – lühemad olema.

Teiste uuenduste seas saavad sõidukid õhkvedrustuse jaoks täielikult adaptiivse amortisatsioonisüsteemi, mis peaks pidevalt vastavalt juhi käitumisele ja teeoludele muutuma ja ühtlasel kiirusel sõites sõidukit aerodünaamilisuse jaoks madalamaks muutma.

Lisaks saavad teatud mudelivariandid uued rattalaagrid ja rehvidisainid, mis peaksid parandama juhitavust, sõidumugavust ja -ulatust. Enne uuendusi Model S või X ostnud kliendid saavad uut Performance mudelit ostes kompensatsiooniks tasuta Ludicrous Mode uuenduse.

Uuendatud mudelid jõuavad sel nädalal Californias Fremonti tehases tootmisesse ning interneti teel on neid juba praegu võimalik tellida, kuid ooteaeg peaks endiste mudelitega sama pikk olema.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.