Uudis

Tesla näitab järgmisel nädalal uut mudelit

Elon Musk Tesla Roadsteri avalikustamisel. Foto: Scanpix.

Tesla teatas, et avalikustab järgmisel nädalal Grand Baseli autonäitusel uue mudeli, milleks on tõenäoliselt uus Roadster.

Osad praeguste Tesla mudelite omanikud said tootjalt kutsed, kus antakse võimalus võita loosiga piletid 6. – 9. septembrini Šveitsis toimuvale autonäitusele ja milles on näha väikest lõiget uuest oletatavast Roadsterist.

Kuna Grand Baseli autonäitus on mõeldud “limiteeriud arvule hoolikalt valitud tippklassi autodele” ja “mitte lihtsalt kõige luksuslikematele, vaid ka eriti ainulaadsetele ja tehniliselt arenenud kontseptautodele”, võib järgmise nädala debüüdist oodata Teslalt midagi tõesti erakordset.

Teatavasti ei ole praegu Teslal plaanis Model X-ist luksuslikumat sõidukit teha, mistõttu on tiiseris näidatud auto suure tõenäosusega uus elektriline sportauto, täpsemalt uus Roadster, mille prototüüp tehti avalikuks 2017. aastal.

Tesla ametlikud andmed uue Roadsteri kohta on järgmised:

  • 0 – 97 km/h – 1,9 sekundit.
  • Tippkiirus – 400+ km/h.
  • Veerandmiil ehk 0 – 400m – 8,8 sekundiga.
  • Pöördemoment – 10 000 nm.

See tähendab, et uus Roadster saab olema kiirem kui Bugatti Chiron ja murrab tõenäoliselt mitmed praegused rekordid, sealhulgas ka kiireima veerandmiili läbimise.

Samuti on Elon Musk öelnud, et uuel Roadsteri akupank kahekordistatakse. Praeguse 100 kWh asemel 200 kWh võimsusega aku tähendaks ligi tuhande kilomeetrist sõiduulatust, mis on elektriautode maailmas samuti uus verstapost.

Teedele peaks möödunud aasta sügisel avalikustatud Roadster jõudma 2020. aastal ja hinnad algavad esimese tuhande mudeli puhul 215 000 eurost.

Praegu jääb oodata, mis Teslal maailmale järgmisel nädalal varuks on.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.