Senistest uuendustest on pidurdusmaa parandamine aga kõige olulisem, kuna see näitas, et Tesla suudab vaid tarkvaraga mõjutada kogu pidurisüsteemi. Selline kogemus tekitab tunde, et õhtul võib omanik väljuda ühest autost ja hommikul istuda juba täiesti uute funktsioonide ja omadustega sõidukisse, sest auto on öösel midagi alla laadinud.
Tesla peab rinda pistma uute probleemidega
Kaablita uuenduste eestvedajana peab Tesla ka uute probleemidega esimesena rinda pistma. Hiljuti küsis Tesla Model 3 omanik Tesla ametlikus foorumis, kas autotootja muutis uuendusega nende auto aeglasemaks. Mitmed teised Tesla kliendid vastasid, et neil on peale viimast uuendust sarnaseid probleeme. Mõni postitus vihjas isegi vandenõuteooriale, öeldes, et kiirenduse vähenemine juhtus umbes samal ajal, kui Tesla tuli välja teatega uuest sportlikuma versiooniga Model 3st. Siiski pole väidetel hetkel kindlaid asitõendeid ning need on vaid “tunnetuse” järgi tehtud avaldused.
Tesla ütles, et uuendus ei muutnud kiirenduses midagi. Jättes kiirenduse probleemi nüüd täiesti kõrvale, on Tesla ikkagi autotootjana täiesti uuele territooriumile jõudmas. Regulaarsed OTA (over-the-air) uuendused, mis suudavad autot nähtavasti pea igast küljest muuta ja parandada, toovad Tesla samale positsioonile, millest Apple end aasta eest leidis. Mäletatavasti pidi Apple ametlikult vabandama ning pakkuma odavamaid akuvahetusi, kuna tuli välja, et firma oli uuendustega vanu telefone sihilikult aeglasemaks muutnud. Mis sest, et firma väitel tehti seda selleks, et akud kauem kestaks.
Uus tehnoloogia ongi alguses hirmutav
Sarnaselt Apple’ile on ka Tesla senimaani tarkvarauuendustega üsna vabalt ringi käinud. Kuigi sellised tarkvarauuendused võivad foorumipostituste näitel tunduda isegi hirmutavad.
“Ühel hetkel ei ole kliendid enam vaid reageerivad, vaid võivad idee omaks võtta, sarnaselt sellele, kuidas me praegu meie liikumisi jälgivate seadmetega ringi liigume,” ütles Marcelo Rinesi, Eetika ja Uute Tehnoloogiate Instituudi (IEET) tehnoloogiaosakonna juht The Verge’ile antud intervjuus. Tema sõnul ongi hetkel inimestel uute tooteplatvormidega selline suhe. “Nad on natuke salapärased ja teevad lahedaid asju, vahel teevad nad midagi hirmutavat või kahjulikku, mis tuletab meile meelde, et me ei tea, mida või kuidas nad tegelikult midagi teevad, ja siis on jällegi väike PR probleem,” ütles Rinesi.