Uudis

Tesla tõstis superlaadijates hindu ja hinnavahe tavakütusega kahanes olematuks

Tesla enda kiirlaadijad, mis veel hiljuti olid kõigile Tesladele tasuta.

Täiendatud: Kasutajate valulik tagasiside hinnatõusule tähendas seda, et Tesla mõtles ümber ning hinnatõus pöörati tagasi.

Hind on jätkuvalt kallim kui varem, aga tõus on vaid 10%, mitte algne 33%. Üks põhjus hindade taas alla toomiseks oli mitte vaid võrdlus tavakütuse hindadega vaid ka konkureerivate kiirlaadijatega, mis pakkusid soodsamat elektrit kui Tesla.

Hinnatõus on globaalne ja seega tõusid hinnad 10% näiteks ka Norras.

Algne uudis: Tesla lõpetas kulude kokkuhoiu märgi all juba eelmisel aastal soodusprogrammi, mis pakkus tasuta kiirlaadija kasutamist Tesla autodele. Seda ei saa enam teha sõidukid, mis soetatakse peale 2018. aasta novembrit.

Nüüd tuli uudis, kus teatatakse samades laadijates tasulise elektri hinna tõusust. New Yorgi osariigis tõusis hind 33% ja maksab 0,32 dollarit kWh kohta. Californias on hind 0,32-0,36 dollarit.

Kuigi Tesla väidab oma kodulehel, et elektriautoga sõitmine on jätkuvalt odavam kui sisepõlemismootoriga, on nende arvutustes kasutatud ühe galloni hinnaks 2,85 dollarit (u. 0,66 eurot liiter), mis on hind New Yorgis ja Californias. Enamikes USA osariikides on see tunduvalt odavam, keskmine on 2,24 dollarit (0,52 eurot liiter) ja kohati lausa alla 2 dollari (0,45 eurot liiter) galloni kohta.

Lõpptulemus oleneb sellest, kus laadida

Seega on paljudes kohtades Tesla täislaadimine Supercharger jaamas enam-vähem samaväärne, kui samaväärse distantsi läbimiseks vajalik kütusekogus.

Tuuakse muidugi välja, et lõplikud arvutused sõltuvad pigem sellest, kui palju maksab inimestel laadimine kodus, sest valdavalt kasutatakse ikkagi kodus laadimist. Samas need, kes on oma autoharjumused ehitanud üles laadimisvõrgustikule ning sõidavad erinevates osariikides, saavad uue hinnatõusuga kõige rohkem pihta.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses