Uudis

Tesla uus kiirlaadija pakub tunniga 1600 kilomeetrit sõiduulatust

Tesla Superchargeri uus põlvkond suudab tunniga 1000 miili ehk üle 1600 kilomeetri laadida. Fotol praegune Supercharger.Foto: Scanpix/Reuters/Mike Blake.

Tesla avalikustas oma Supercharger kiirlaadija kolmanda põlvkonna, mis peaks pakkuma tunni ajaga kuni 1000-miilist sõiduulatust.

Uue süsteem võimaldab näiteks Tesla Model 3-l viie minutiga 121 kilomeetri ulatuses laadida. Tootja sõnul on uus V3 Supercharger ehitatud täiesti uuele arhitektuurile ning selle laadimisvõimekus on korraga kuni 250 kW ühe auto kohta.

Model 3 omanike laadimisaegade vähendamiseks on Tesla arendanud välja ka uue funktsiooni, mis eelsoojendab Superchargerile lähenedes sõiduki akut, et see oleks laadimispunkti jõudes õigel temperatuuril.

Tänu nimetatud süsteemile ja uuele kiirlaadijale peaks keskmise auto laadimiseks nüüd tootja andmeil kuluma 15 minutit. Esimesi V3 Superchargereid testitakse praegu Californias. Euroopaasse ja Aasiasse peaksid need jõudma enne aasta lõppu.

Hetkel on Teslal Põhja-Ameerikas üle 12 000 Supercharger laadija ning plaanide kohaselt kaetakse juba 99% Euroopa populatsioonist laadijatega enne 2019. aasta lõppu.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.