Uudis

Top 5: Neid kasutatud autosid otsisid eestlased eelmisel aastal kõige rohkem

Foto: Mihkel Maripuu, Postimees / Scanpix Baltics

Eesti suurima automüügiportaali auto24 andmetel jätkus 2018. aastal kasutatud autode hinnatõus ja samas tõusis veidi ka müügiperiood.

Kokku sisestati 2018. aastal auto24 portaali 114 396 unikaalset kuulutust, millest umbes kaks kolmandikku moodustasid tavakasutajate omad.

Auto24 tegevjuhi Margus Tombergi sõnul kasutatud autode müügis mingeid buumi tundemärke näha ei olnud. Jätkuvalt tehakse kasutatud sõidukite omanikuvahetusi ligemale viis korda rohkem, võrreldes uute sõidukite ostmisega, lisab Tomberg.

Keskmine küsitud hind kasvas ligi 600 eurot

2017. aastaga võrreldes tõusid nii automüügiettevõtete poolt pakutavate autode hinnad kui ka tavakasutajate küsitud hinnad ning seda nii keskmise kui ka mediaanhinna poolest.

Keskmine müügiks pakutavate autode hind tõusis 8371 eurolt 8932 eurole. Mediaanhind, millest siis pooled on odavamad ja pooled kallimad, kasvas aastaga 5250 eurolt 5600 eurole.

Samuti pikenesid keskmised müügiperioodid nii tavakasutajate kui ka automüügiettevõtete poolt pakutavate autode osas, mis olid vastavalt 52,3 päeva ja 73,6 päeva.

Lemmikautod on samaks jäänud

Auto24 portaali sisestatud otsingute ja müüa pakutavate mudelite top5 osas erilisi muutusi lõppenud aastal võrreldes 2017. aastaga ei toimunud.

Väga populaarne on hetkel just BMW F10 /F11 põlvkondFoto: Wikimedia Commons, M 93

Sisestatud kuulutuste osas moodustavad edetabeli Volkswagen Passat, BMW 5. seeria, Audi A6, BMW 3. seeria ja Audi 4. Esikümnesse mahuvad veel Volkswagen Golf, Toyota Avensis, E-klassi Mercedes-Benz, Škoda Octavia ja Ford Focus.

Otsingute edetabeli tipus enam-vähem samad mudelid: BMW 5. seeria, Audi A6, Volkswagen Passat, BMW 3. seeria ja Mercedes-Benz E-klass. Järgnevad Audi 4, BMW X5, Volkswagen Golf, BMW X5 ja Toyota Avensis.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.