Uudis

TOP10 selle aasta kõige populaarsemat kasutatud autode ülevaadet

Fotod: Paula Johanna Adamson, Pille Russi, Karl-Erik Idasaar, Kaarel Tigas, Auto Bild

Juba mõnda aega on Autogeeniuses ilmunud ka kasutatud autode ülevaated. Seda nii Anti Soo sõiduproovide kui hiljem ka Autolehes ilmunud kasutatud autode põhjalike ülevaadete näol.

Kas võib sellest edetabelist järeldada midagi inimeste ostuplaanide või pigem unistuste kohta? Otsustage ise. Autode valik on igatahes väga kirju, seega kõik variandid on laual.

10. Chrysler / Lancia Grand Voyager

2008. aastal müügile tulnud Grand Voyageri viiendat põlvkonda (RT-seeria) kiideti ja laideti algusest peale ameerikalikkuse eest. Jah, see sõidab maanteel ülimõnusalt, mahutab vabalt seitse reisijat ja varustus võib olla luksuslik.

Viimistlus on kohati siiski teada-tuntud puudustega, teisisõnu leidub odavplasti rohkem kui pirtsakale eurooplasele meeldiks. Ruumi ja mugavust on palju, aga vigu samuti piisavalt.

9. Honda HR-V

Kui soovite suhteliselt uut väikest linnadžiipi, siis võiks teise põlvkonna HR-V olla üks paremaid valikuid. Uue auto võrdlustestides see tippu ei kerkinud, kuid mida aeg edasi, seda parema ostuna see tundub. Põhjus on lihtne – töökindlus. Honda oskab teha autosid, mis kestavad, ja HR-V pole erand.

Probleeme on esinenud vähe, aga Honda linnadžiip pole neist siiski pääsenud. Tõele au andes käis selle HR-V koostekvaliteet alla. Põhjus on lihtne: kui seni olid Hondad sündinud peamiselt kas Jaapani või Inglismaa tehastes, siis HR-V tootmine koliti Mehhikosse.

8. Porsche Cayenne

Uuena hinnati Porsche Cayenne’i omasuguste seas üheks paremaks kui mitte kõige etemaks. Nüüd võib raporteerida, et ka töökindlus on korralik.  Tänu alumiiniumi ja magneesiumi laialdasemale kasutusele ja aeglusti ärajätmisele sai auto eelkäijast ligi 250 kilo kergem, olgugi et mõõtmed kasvasid. 

Mõni viga on paar aastat tagasi uue mudeli vastu välja vahetatud džiibil sellegipoolest välja löönud ning auto hinnaklassi arvestades ootuspäraselt kipuvad need nõudma neljakohalise summa eurosid.

7. BMW 7. seeria ( F01)

BMW 7. seeria Fotod: Pille Russi

BMW asendas vastu­olulise disainiga E65 7. seeria mudeliga F01. Kere disain põhines eelmisel mudelil, aga edasiarendus sai ilusam. Töökindluses sammu edasi ei tehtud ja eriti puudutab see mootoreid.

Kõige probleemsem on 4,4-liitrine N63 V-8-biturbomootor. Mootorid on põhjalikumat remonti või vahetust vajanud juba enne 100 000 km läbimist. Kehvemal juhul võivad kulunud olla silindrid või väntvõlli liugelaagrid ning siis tuleb vaadata uue mootori poole, mille hinnaks on üle 20 000 euro.

6. Honda Accord

Paraku on Accordi kasutusomadustes mõni üllatav puudus, nii et kui tehnika kvaliteedi peale võib kindel olla, siis ostu takistavaks asjaoluks võivad saada hoopis teised tegurid.

Kaheksanda põlvkonna Accord on tänaseks juba kuus aastat Euroopa turult kadunud. Aastad pole Accordi mainet kahjustanud: endiselt on tegu ühe töökindlama autoga ja seda mitte ainult oma klassis.

Visuaalselt jätab Accord üsnagi massiivse mulje, kuid üllatus tabab siis, kui soovite istuda tagaistmele või midagi suuremat kaasa võtta. Ruumi on lihtsalt vähe! Aga rooste hakkab vaikselt välja lööma ning võib mõne aasta pärast osutuda juba tõsiseks probleemiks. Kaua Eestis olnud autode põhjaalune võib välja näha päris kole: ennekõike veermikuosa, kuid korrosioon närib ka kereplekki.

5. Audi A6

Peale 100 000 km läbimist on Audi nagu uus. Fotod: Auto Bild

Auto Bildi pikaajalises testis täitus praeguse põlvkonna Audi A6 Avantil 100 000 kilomeetrit, aga väljaanne otsustas testi jätkata. Siiski tehakse ülevaade, kuidas autol esimese 100 000 km jooksul läks. Peamiselt kurdeti elektroonika üle.

„Rajahoidik ajab lihtsalt hulluks,“ märkis üks testija ja teine täiendas: „Kõige halvem rajahoidik maailmas“.

4. Škoda Superb

Natuke enamat kui hall metallik diisel. Foto: Pille Russi

Superb ehk suurepärane: enamik kasutajaid on 2015. aastal müügile tulnud Škoda tippmudeliga väga rahul, sest see mahutab tohutult, sõidab mugavalt ja ökonoomselt. Kõige olulisem küsimus kasutatud Superbi puhul on muidugi see, kas vastu ka ikka peab?

Asjatundjate sõnul on paljud eelmise mudeli tüüpvead unustatud. Praeguseks viis ja pool aastat turul müügis olnud auto puhul suuremaid tehnilisi puudujääke välja tulnud ei ole. Pigem võib probleemiks olla hoopis hind.

3. Mercedes-AMG G 63

G 63 oskab ka külg ees liikuda ja oskab seda väga hästi. Fotod: Karl-Erik Idasaar

Pealkiri kõlab – kas liiga kallis isegi kasutatuna? See ütleb selle auto kohta juba päris palju.

2013. aastal toodetud Mercedes-Benz G 63 AMG, mille kiirendus nullist sajani on tänu 544 hobujõule vaid õige pisut üle 5 sekundi. Samas aegunud esisilla ehitus ning vana kooli roolikarbisüsteem vajas pidevat korrigeerimist. Auto iseenesest teed ei otsinud, aga pidevalt tuli ikkagi rooli sättida, mis tundus pisut kummaline. Ühesõnaga — juhitavus on pigem kesine, kui mitte öelda et lausa halb. Kuidas kõik muu?

2. Volvo XC90

Foto: Pille Russi

Ilus ja luksuslik, aga rohkete lastehaigustega. XC90 suureks eeliseks on ruumikus. Kõik kolm keskmise rea istet on eraldi seadistatavad ning kolmanda rea korral jätkub nende taha enam-vähem mõistlikult ruumi ka väiksemat kasvu täiskasvanule. 

Küllaltki tavalised on probleemid koostekvaliteediga, kus näiteks uksepolster pläriseb või laseb läbi hoopis katuseluugi tihend. Kõige tavalisem on siiski, et üles ütleb XC90 elektroonika, näiteid selle kohta on palju. Aga kas head on rohkem kui halba?

1. Audi RS6

Väliselt ei eristu RS6 just ülemäära palju tavalisest A6-st ning treenimata silm ei pruugigi esmapilgul aimata, milline rakett selle pereauto visuaali all end peidab. Kuidas kõlab 560 hobujõudu ühes pereautos?

Analoogset minekut on autor tajunud vaid Porsche Panamera Turbo rooli taga istudes. Kuid kui nende kahe vahel valida, siis langeks liisk ilmselt Audi kasuks — ta ei paista nii palju silma ning praktilisust jagub rohkem. Mõlemad on tipus koostekvaliteedi ja vastupidavuse osas (oma klassis).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.