Uudis

Toyota arendab ringraja jaoks vesinikul töötavat sisepõlemismootorit

Foto: Toyota

Toyota enda Mirai kasutab vesiniku ja hapniku keemilist reaktsiooni elektri tootmiseks. Seega auto enda jõuallikas on siiski elektrimootor, lihtsalt vesiniku tankimine on kiirem kui akude laadimine.

Nüüd on Toyota asunud katsetama ka vesiniku kasutamist sisepõlemismootoris. Corolla baasil ehitatud ringrajaauto saab 1,6-liitrise ja kolme silindrilise mootori, milles kasutatakse vesinikku. Väidetavalt tomib vesiniku põlemine kiiremini kui bensiinil, mis peaks tagama mootori parema reageerimise.

Samas tasub märkimist, et tegemist pole siiski täiesti saastevaba jõuallikaga, kuna lõpuks paisatakse õhku siiski mingil ääral NOx gaase. Hetkel pole Toyota avaldanud, mis on loodusele kahjulikke gaaside kogus võrreldes traditsioonilisema bensiinimootoriga.

Nii nagu Toyota GR Yaris käis luukpära arenduse jooksul võidusõidusarjades osalemas, on Jaapani autotootjal sama plaan ka vesinikul sõitva autoga. Täpsemalt võetakse osa kestvussõitudest. Esimene sõit vesinikul töötava sisepõlemismootoriga Toyota Corollaga leiab aset maikuus 24-tunnisel kestvussõidul Fuji ringrajal, Super Taikyu võidusõiduseeria raames.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.