Uudis

Toyota ehitab 2020. aasta Tokyo olümpiamängude jaoks 200 spetsiaalset sõidukit

Toyota eesmärk on pakkuda mängude ajal kõikidele inimestele liikumisvabadust. Sõiduki eesmärk on pakkuda viimase versta lahendust, mis aitab transportida üritustele ja nende toimumispaikadesse võimalikult palju inimesi, sealhulgas sportlasi ja mängude korraldusmeeskonna liikmeid, aga ka erivajadustega külalisi, nagu vanureid, puuetega inimesi, rasedaid ja väikelastega peresid.

Osa sõidukeid hakatakse eeldatavasti kasutama ka muude suveürituste toimumispaikades abiteenuste osutamiseks. Olümpiamängude ajal kaasab Toyota umbes 200 sellist sõidukit.

Põhiomadused

  • Lühisõitudeks mõeldud aeglane akupõhine elektrisõiduk, mis sobib külaliste ja korraldajate transportimiseks suurürituste toimumiskohtade piires.
  • Sõidukit saavad kasutada kõik mängudel osalejad, sealhulgas korraldusmeeskond ja sportlased, aga ka vanurid, puudega inimesed, rasedad ning väikelastega pered.
  • Sõidukil on kolm istmerida. Esimeses reas on juhiiste, teise ritta mahub istuma kolm sõitjat ja kolmandasse kaks. Kokku mahutab sõiduk kuus inimest: juhi ja viis sõitjat. Sõidukit saab kohandada ratastooliga inimeste transportimiseks, pannes istmed kokku, et teha teise ritta ratastooli jaoks ruumi.
  • Ohutust silmas pidades on juhiiste kõrgemal ja paigutatud keskele, et juht näeks sõitjaid ning saaks neid sisenemisel ja väljumisel aidata, arvestades nende individuaalsete vajadustega.

Kohandatud mudel abiteenuste osutamiseks olümpiamängude ajal

  • Standardmudelit aluseks võttes on pool teisest ja kolmandast istmerea ruumist jäetud kanderaamile. Lisaks on sõidukiga kaasas kanderaam, mida saab sõidukisse kinnitada, et transportida abivajajaid sujuvalt ja turvaliselt.
  • Sõidukisse on jäetud ka ruumi kahele abitöötajale, et nad saaksid istuda otse kanderaami kõrval.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.