Uudis

Toyota ehitab uuest Yarisest midagi eriti metsikut

Aastakümneid pole autospordist tänavatele eriti ägedaid erimudeleid jõudnud. Need on tavaliselt vajalikud, et võidusõiduautosid homologeerida. Tänapäeval on aga autotootjatel palju rohkem ruumi täiesti tavalised autod ainult võidusõiduks modifitseerida, jättes tootmisautod muutmata.

Näiteks pole ühestki WRC-sarjas esinevast ralliautost olemas sportlikku nelikveolist sõidukit, millega ralllifänn margiesindusest välja saaks sõita. Ülevaate äsja lõppenud WRC hooaja autodest ja nende tänavalegaalsetest vendadest oleme teinud siin.

Õnneks annab Toyota lootust, et asjad muutuvad õige pea. Praegusest Yarisest on olemas limiteeritud tootmisega sportlik GRMN variant, millega sõitsime mullu novembris. Järgmise põlvkonna Yarisest tõotab tulla aga midagi palju metsikumat.

Uus, veel müügile jõudev Toyota Yarise mudel

Toyota võidusõiduosakond Gazoo Racing avaldas esimese pildi saabuvast Yarise GR-4 versioonist. Pildilt on näha, et auto katus tundub olevat madalam ja rattakoopad palju laiemad, kui tavalisel Yarisel.

Mis kõige tähtsam: oodata on ka nelikvedu. Mõte nii väikesest autost nagu Yaris, erksa mootori, madala ja laia sportliku istumisega ja nelikveoga on väga ahvatlev. GR-4 erimudel on loodud seepärast, kuna Toyota uus WRC auto erineb nii palju tavalisest Yarisest.

Algselt pidi uus Yaris GR-4 avalikuse ette astuma selle hooaja viimasel, Austraalia etapil, mis pidi toimuma 14.-17. novembril. Kahjuks aga tühistati hooaja viimane etapp Austraalias mitmete tulekahjude tõttu.

Rohkem infot võimaliku ägeda Yarise kohta peaks saabuma peagi.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.