Toyota GR 86: võimsam, kiirem, aga jätkuvalt vabalthingav

Toyota GR 86

Toyota ja Subaru teevad väikse sportkupee arendamisel taas koostööd, aga kui Subaru näitas enda BRZ nimelist autot juba sügisel, siis Toyota esitles enda GR 86’t alles nüüd. Nagu näha, siis GT86’e asemel on muudetud ka nime, et Toyota teiste sportautodega GR Yaris ja GR Supra rohkem sarnaneda.

Toyota versioon on meie turu jaoks ka olulisem, sest erinevalt eelmisest põlvkonnast, Subaru BRZ enam Euroopasse ei tule. Kuigi hetkel esitletud GR 86 on samuti Jaapani turule mõeldud, siis Euroopa versioon tuleb ilmselt aasta teises pooles ja suuri muudatusi vaevalt tehakse.

Esimene GT86 sai kõvasti kiita, sest väikest, kerget ja tagaveolist kupeed naljalt enam ei leia. Suurimaks miinuseks peeti auto vähest võimsust. Vabalthingav kaheliitrine boksermootor andis välja 200 hobujõudu ning rohkem võimsust pidi ostma juba järelturu tuuningulisadega.

Uus Toyota GR 86 jätkab sarnase filosoofiaga, aga vabalthingav boksermootor on nüüd 2,4-liitrine ning võimsust 173 kW (235 hj). Pöördemoment on 250 Nm ning piirik asub pööretel 7400 juures. Kiirendus 0-100 km/h võtab 6,3 sekundit, mis on tervelt 1,1 sekundit vähem kui eelmisel mudelil. Käigukasti valikus on nii kuuekäiguline manuaalkast kui ka automaat.

4,2 meetrise auto teljevahe on 2575 millimeetrit ning kõrgus 1280 mm (1310 koos katuseantenniga). Auto kaal on jäänud sarnaseks eelmise põlvkonnaga (1270 kg), aga Toyota sõnul on sõiduomaduste veelgi paremaks tegemisega kõvasti vaeva nähtud. Näiteks on katuse ja tiibade puhul kasutatud kergemaid materjale, et kaalukeset võimalikult madalale viia. Väändejäikust on suurendatud 50 protsenti.

Vedrustuses kasutatakse ees MacPherson tüüpi ning taga topeltõõtshargiga lahendust. Lisandunud on ka aerodünaamikat parandavaid keredetaile. 18-tolliste rehvide mõõt on 215/40, mis tähendab, et Toyota tunneb oma kliente – külglibisemisesse on sellise kitsa rehviga palju lihtsam minna. 

Silmatorkavaim erinevus Subaru sõsarmudelist on ilmselt suur iluvõre, mida Toyota nimetab “Functional Matrix” ning on sarnane ka GR Yarisel.

Sõitjateruumi puhul pole esimesest põlvkonnast oluliselt teist teed mindud. Disain on funktsionaalne ja peamiste tegevuste jaoks on alles ka füüsilised nupud. Ka tootja enda sõnul on keskendutud just sõitmisele ja seega peab olema kõik kiiresti ja intuitiivselt kasutatav.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.