Toyota GR Corolla: 300-hobujõuline ja nelikveoga luukpära, mida Euroopast osta ei saa

Fotod: Toyota

Toyota on üle pika aja toonud turule suurema sportliku luukpära, mis konkureerib muuhulgas näiteks Volkswagen Golf R’i ja Honda Civic Type-R’iga. GR Corolla traagilisim osa on aga fakt, et meie turule see ei jõua.

Põhjus on väga lihtne: Euroopa on saanud GR Yarise, samuti nelikveolise ja oma suuruse kohta väga võimsa luukpära. Kuna Põhja-Ameerika turg on lõbusast ralli homologatsiooni Yarisest ilma jäänud, on neile antud samajõuallika ja käigukastiga, pisut suurem Corolla luukpära.

Neljas Gazoo Racing osakonna auto pärast GR Yarist ning GR Supra ja GR 86 sportautode, jagab GR Corolla jõuallikat just Yarisega. 1,6-liitrine, kolme silindriga turbomootori võimsus on 261 hj pealt tõusnud 300 hobujõuni ja pöördemoment on samuti 10 Nm kõrgem, nüüd 370 Nm.

Võimsust on jurde saadud tänu uuele, kolme väljalasketoruga summutisüsteemile, paremale jahutussüsteemile, suurematele väljalaskeklappidele ja uuendatud õhu sisselaskeavale.

Sarnaselt GR Yarisega saab ka GR Corolla nelikveo ja kuuekäigulise manuaalkasti, koos iMT (intelligent Manual Transmission) pöörete sobitamise süsteemiga. Valikuline Circuit Edition, mida saab osta vaid esimese aasta jooksul tootmisest, saab ka kaks Torsen diferentsiaali.

Ekslusiivsed 18-tollised veljed tulevad koos sportlikke Michelin Pilot Sport 4 rehvidega. Velgede taga leiab ka suuremad, ventileeritud pidurikettad, mille suportid on punased, koos GR logoga ja samuti vaid Circuit Editioniga.

Välimuselt tunneb GR Corolla ära enne kõike laiendatud rattakoobaste ja suurema tagatiiva järgi. Veel on lisatud uued esi- ja tagakaitserauad ning valik erinevaid õhu sisse- ja väljalaske avasid.

Kaalu säästmiseks saab sportlik luukpära alumiiniumist kapoti ja esiuksed, lisaks saab Circuit Edition variant ka süsinikkiust katuse. Toyota väidab, et GR Corolla on kergem, kui tavaline luukpära mudel, olles samas jäigem.

Interjööris leiab ootuspärased uuendused. Sportlikumad esiistmed, mis Circuit Editionil on kaetud seemisnahaga, nahaga kaetud GR rool ja alumiiniumist pedaalid. Circuit Edition variandid saavad ka ekslusiivse käigukanginupu, mille peal on kujutatud Toyota presidendi Akio Toyoda allkirja.

Hetkel pole hindu avaldatud, kuid on teada, et müügile jõuab luukpära veel sellel aastal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.