Uudis

Toyota GR86 saabub järgmisel kevadel, kuid on müügis vaid kaks aastat

Foto: Toyota

Kauaoodatud järg Toyota GT86 sportautole on õige pea kohal. Pisut värskendatud nimega GR86 maandub Euroopasse kevadel, kuid huvilised peavad kiiresti reageerima, et masin endale hankida.

Euroopa Toyota tegevjuht Matt Harrison kinnitas Autocarile intervjuus, et GR86 saab olema üks viimastest omalaadsetest autodest – vabalthingava mootoriga, manuaalkastiga, kompaktne sportkupee ja vähemalt Euroopas hakkab aeg sellistel autodel otsa saama.

Harrison väitis, et paljud kliendid on juba Toyota käest uue sportauto kohta pärinud. “Kaasa arvatud ka kliendid, kes arvavad, et GR86 on viimane selline sportauto ja Euroopa turu osas võib neil õigus olla,” lisas tegevjuht.

Peale selle, et GR86 tõenäoliselt samasugust järglast enam ei saa, müüakse seda Euroopas vaid kaks aastat. Põhjuseks on Euroopa Liidu uuendatud turvalisuse regulatsioonid, mille nõuetele GR86 ei vasta. Saabuv sportkupee peaks selleks põhjaliku uuenduskuuri läbima, mida Jaapani autotootja ei plaani teha.

Toyota Euroopa asepresident Tom Fux lisas: “Me arvasime, et see auto on nii hea ja nii vajalik Toyota imidžile Euroopa turul ning meil on väike, kuid väga kirglik osa kliente, kes otsivad GR86 laadseid sõidukeid.”

Selgelt soovib Toyota, et lihtne, puhtalt sõidurõõmule keskenduv GR86 jõuaks ka Euroopasse isegi, kui see on piiratud vaid paari aastaga. Toyota GR86 tellimused peaksid algama saabuval kevadel ja selleks ajaks loodame ka kinnitust, millal ja mis hinnaga see ka Eestisse jõuab.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.