Uudis

Toyota kutsub vigaste turvapatjade tõttu Eestis tagasi tuhanded autod

Toyota kutsub Takata turvapatjade täitemehhanismi defekti tõttu tagasi 2002. kuni 2008. aastal toodetud Avensised, kampaaniasse kuulub 3273 sõidukit, millest 1737 on ette nähtud kontrolli läbinud, kirjutab Postimees.

Antud autode Takata turvapatjade täitemehhanismid võivad sisaldada kuivatuspulbrit, faasistabiliseeritud ammooniumnitraati. Takata aruannete kohaselt võivad patjade täitemehhanismid teatud tingimuste kokkulangevusel puruneda. Purunemise järel võivad metallikillud tungida suurel kiirusel läbi turvapadja sõiduki salongi ja põhjustada sõitjate vigastuse või surma.

Toyota turundus- ja kommunikatsioonispetsialist Liisi Kõivumägi ütles, et tagasikutsumise eesmärk on jõuda kõikide Avensise omanikeni, kelle auto kuulub kampaania alla

Kontrolli VIN-koodi Toyota kodulehel

“Palume Toyota Avensise omanikel, kelle auto on toodetud aastal 2002 kuni 2008 kontrollida oma Toyota VIN-koodi meie kodulehel. Sealt saab klient kohe vastuse, kas tema sõiduk on oodatud esimesel võimalusel Toyota volitatud esindusse kontrolli,” ütles ta.

Kõivumägi lisas, et tegemist on ennetava tööga ning et puudus võib esineda, aga ei pruugi.

Jaapani autoosade tootja Takata tunnistas 2015. aastal esimest korda defekte oma turvapatjades. Skandaali tõttu lõpetas ettevõte 2017. aastal tegevuse.

Üle maailma on tagasi kutsutud vähemalt 100 miljonit autot

Vaatamata ülemaailmsele jõupingutusele kutsus ka BMW eelmisel kevadel Hiinas tagasi veel 360 000 sõidukit. Alates 2013. aastast on vigaste Takata turvapatjade tõttu hukkunud umbes 20 inimest, mis on viinud ülemaailmselt vähemalt 100 miljoni auto tagasikutsumiseni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.