Toyota muutis ligi 24 000 hübriidtehnoloogiat puudutavat patenti tasuta kättesaadavaks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Toyota Mirai kasutab kütuseelementi, mille osad patendid olid juba varemgi kättesaadavad

Toyota tegi avalikuks 24 000 kasutustasuta litsentsi, et ka teised tootjad saaksid sealt elektrifitseerimiseks kasulikku infot võtta ja niimoodi protsesse kiirendada.

Esiteks teatas Toyota, et ta annab kasutustasudeta litsentsid peaaegu 24 000 talle kuuluvale sõidukite elektrifitseerimistehnoloogia patendile (kaasa arvatud mõned, mille taotlemine on pooleli).

Teiseks pakub Toyota tasulist tehnilist tuge teistele tootjatele, kes arendavad ja müüvad elektriautosid, juhul, kui nad kasutavad oma jõuseadmete osana Toyota mootoreid, akusid, võimsuse juhtseadmeid (PCU), elektroonilisi juhtseadmeid (ECU) ja muud sõiduki elektrifitseerimissüsteemi tehnoloogiat.

Tehnoloogia osas on päringuid olnud palju

Toyota sõnul on eesmärk aidata kasutustasudeta patentide andmise ja oma sõidukite elektrifitseerimissüsteemidele tehnilise toe pakkumisega edendada elektriautode laialdast kasutamist ning aidata seeläbi valitsustel, autotootjatel ja kogu ühiskonnal saavutada kliimamuutustega seotud eesmärke.

“Tuginedes nende päringute suurele hulgale, mida saame oma sõidukite elektrifitseerimissüsteemide kohta teistelt ettevõtetelt, kes tunnistavad vajadust propageerida hübriid- ja muud elektriautode tehnoloogiat, usume, et nüüd on aeg teha koostööd,” ütles Toyota Motor Corporationi juhatuse liige ja tegevasepresident Shigeki Terashi.

Kasutustasudeta patendid puudutavad elektriautodel olevat tipptehnoloogiat, eelkõige seda, mida kasutatakse hübriidelektriautodes (HEV). Täpsemalt hõlmavad need patendid varuosasid ja süsteeme, näiteks elektrimootoreid, võimsuse juhtseadmeid (PCU) ja süsteemi juhtseadmeid.

Osad patendid olid tasuta juba 2015. aastast

Tegemist on mootoritehnoloogiatega, mida võib kasutada eri tüüpi elektriautode arendamiseks, kaasa arvatud hübriidelektriautod (HEV), pistikühendusega hübriidelektriautod (PHEV) ja kütuseelemendiga elektriautod (FCEV). Patentide andmise periood algab kohe ja kestab 2030. aasta lõpuni.

Alates 2015. aasta jaanuarist on Toyota juba pakkunud 5680 patenti seoses oma kütuseelemendiga elektriautodega (FCEV). Praegu lisab Toyota umbes 2590 elektrimootoritega seotud patenti, 2020 PCUdega seotud patenti, 7550 süsteemi juhtseadmetega seotud patenti, 1320 mootori jõuülekande patenti, 2200 laadija patenti ja 2380 kütuseelemendi patenti (viies kütuseelemendiga seotud patentide arvu 8060ni).

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.