Uudis

Toyota patenteeris seadme, mis pihustab vajadusel auto salongi pisargaasi

Autojuhi lisavarustus?

Autode automaatne lõhnastamine on üks kummaline trend, mis võiks pigem surra enne, kui see populaarseks saab. Või on juba hilja? Juba 2007. aastal võimaldas mu Citroen lisada salongiõhule mingit jälki parfüümi.

Praeguseks on isegi Mercedes pannud oma autodesse võimaluse erinevaid lõhnu eritada, aga Toyota hiljuti esitatud patent astub sammukese veel edasi, vahendab Autoblog.

Auto hakkaks mobiili järgi ära tundma, kes istub autosse ning eritab siis sobivat lõhna. Kui auto jääb seisma, siis omakorda eemaldatakse autost igasugused lõhnad, et järgmist tulijat mitte häirida.

Jama, kui süsteem segadusse satub

Üheks võimaluseks on ette nähtud ka pisargaasi pihustamine autovarga pihta. Kes, kuidas ja miks arvas, et see oleks maailma parim idee, polegi oluline. Võib arvata, et ega see ka reaalsuseks ei saa, aga mõttemänguna tore ikka.

Võimalikud ohud on muidugi see, et kui varas on juba autos, siis võib ta püüda ikkagi ära sõita. Hästi küll ei näe, aga võib olla on kannatused seda väärt? Samuti jääb ju alati oht, et üks tehnika ei ühendu teisega ning pihta saab hoopis omanik.

Palju häid mõtteid on innovatsioonimaailmas. See kahjuks pole üks neist ja üleüldiselt ka, kui su auto vajab pidevat lõhnastamist, siis tasuks üle kontrollida, ega kliimasüsteem ei hallita või kas vihavaenlane pole heeringat autosse peitnud?

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.