Uudis

Toyota püstitas Baltimaades kõigi aegade müügirekordi

Eestist enam Toyota Avensist osta ei saa, aga asemele tuleb Camry.

Baltimaades müüdi 2018. aastal kokku 12 320 uut Toyota mudelit, mis on kõigi aegade müügirekord. Hübriidide müük kasvas võrreldes 2017. aastaga koguni 48% ja iga kolmas Toyota müüakse hübriid-elektrisõidukina.

Eestis müüdi mulle kohalikele klientidele 4725 uut sõidukit, mis tähendab, et iga seitsmes ostetud uus auto on Toyota.

Toyota Baltic ASi juhatuse liikme Marek Maide sõnul kõnelevad kasvanud müüginumbrid sügavast usaldusest klientide ja brändi vahel, mida toetavad kindel kvaliteet, kõrgetasemeline teenus ja pidev püüdlus luua keskkonnasäästlikumaid autosid.

Camry tuleb, Avensis läheb

2019. aasta laiendab klientide valikuvõimalusi veelgi nii värskete mudelite kui jõuallikate näol. Kauaoodatud tagasituleku teeb legendaarne Camry, müügile jõuab järgmise põlvkonna RAV4 ja kolm uut Corolla mudelit, mis kõik saadaval hübriidina.

Camry ja RAV4 on varustatud senisest võimsama ja säästlikuma uue generatsiooni hübriid-elektrilise jõuajamiga. Corolla luukpära ja universaali puhul saab esimest korda valida kahe hübriidi vahel – 1,8- või 2-liitrine.

“Enam ei leia meie mudelivalikust küll armastatud Avensist, kuid erinevates variatsioonides Corolla, uuenenud RAV4 ja kevadel lisanduv Camry laiendavad klientide valikuvõimalust just täiustatud toodete ja mootoritehnoloogiate poolest,” lausus Maide.

Alates sellest aastast kehtib iga uue Toyota hübriidmudeli akule kümne aasta pikkune garantii.

Metsik kasv Leedus

Eestis kuulub Toyotale nüüd 15,1% turust ning müügikasv võrreldes 2017. aastaga oli 9%. Lätis hoiab Toyota 14,1% turuosaga teist kohta (müügikasv 9,6%). Kolme riigi peale suurim tõus müüginumbrites toimus just Leedus, kus võrreldes 2017. aastaga müüdi koguni 36% rohkem Toyotasid ning uue omaniku leidis 4868 sõidukit.

Leedu paistis silma ka eriti suure hübriidihuvi osas, kus nende müüginumber kasvas koguni 73%. Eestis ja Lätis oli hübriidimüügi tõus vastavalt 30 ja 26 protsenti. Tähelepanuväärne on ka asjaolu, et Lätis ja Leedus diiselmootoriga Toyotade müük langes ning seda eeskätt just hübriidi arvelt.

Toyota hübriidajamiga mudelitest on hetkel saadaval Yaris, Auris, Auris Touring Sports, C-HR, Prius, Prius+, Prius Plug-in ja RAV4.

2019. aasta jooksul lisanduvad Corolla, Corolla Touring Sports, Corolla sedaan ja Camry.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.