Uudis

Toyota Supra tuleb lõpuks manuaalkastiga, kuid Eestist on see sportauto sootuks kadunud

Fotod: Toyota

Toyota on lõpuks avaldanud pildid esimesest manuaalkastiga GR Suprast. Kahjuks jõuab kaua oodatud kolme pedaaliga sportauto variant Euroopasse just siis, kui Eesti mudelivalikust on Supra haihtunud.

Uus eraldi Supra 6-silindrilise turbomootori jaoks arendatud käigukast, koos siduriga, on saadaval vaid suurema mootoriga. Toyota sportkupee soodsaim ja nõrgem 4-silindrilise mootoriga variant jääb valikusse vaid automaatkastiga.

See tähendab, et kõik Gazoo Racing sportlikud autod (GR Yaris, GR Supra ja peatselt saabuv GR86) on saadaval manuaalkastiga – täpselt nii nagu õiged sportautod peaksidki olema. Lisaks on Supral ka GR Yarisest tuttav intelligentne käiguvahetus süsteem iMT, mis soovi korral oskab mootori pöördeid sobitada valitud käigule, et saaks võimalikult sujuvad vahetused.

Kuna manuaalkast on kergem kui automaat, kasutab Toyota võimalust tutvustada eraldi kergema kaaluga variandi Supra mudelivalikusse. Koos manuaalkastiga saab valida ka paketti, mis lisab kergemad veljed, säästes koos käigukastiga kokku 21,8 kg. Lisa 16,5 kg säästetakse istmete nahkkatte ja elektrilise seadistamise arvelt ning lõpetuseks vahetatakse ka helisüsteem kergema vastu välja.

Kuid Toyota sportkupeede valik on Eestis kahjuks täiesti kokku kuivanud. Kui mullu detsembris saime kinnitust, et saabuv GT86 järglane GR86 ei jõua Eesti mudelivalikusse, siis nüüd on Toyota Eesti ka kinnitanud, et ka GR Supra on meie turult lahkunud.

Kui käed ja jalad sügelevad ühe sportlikku Toyota järgi saab Eestist hetkel osta vaid GR Yarist. Nii GR Supra kui ka GR86 ostusoovi puhul peab lahendusi otsima mujalt Euroopast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.