Uudis

Toyota toob Euroopas turule uue seitsmekohalise linnamaasturi

Toyota Highlander

Järgmise aasta alguses jõuab esimest korda kogu Euroopas müügile Toyota suurim hübriid-linnamaastur Highlander. See mudel on olnud aastaid müügil näiteks Ameerikas, aga Euroopasse pole seda seni tarnitud.

Üksnes täishübriidajamiga varustatud uus Highlander on Toyota Euroopa mudeliperekonna neljas linnamaastur RAV4, C-HRi ja samuti tuleval aastal müügile jõudva Yaris Crossi kõrval.

GA-K platvormile ehitatud Highlander suudab vedada kuni kahetonnist haagist.

Kolmandasse ritta peaks mahtuma ka täiskasvanud

Veidi alla viie meetri (4950 mm) pikkune auto mahutab seitse reisijat ja teine istmerida on 180 mm ulatuses nihutatav, et kaks täiskasvanut pääseksid vaevata kolmandasse ritta istuma, tagades neile seal piisava jalaruumi.

Pakiruum mahutab 658 liitrit pagasit ning selle põranda all on täiendavad panipaigad. Kui teise ja kolmanda istmerea seljatoed põrandale klappida, kasvab pakiruumi maht koguni 1909 liitrini.

Varustus pakub näiteks telefoni juhtmevaba laadimist, ventileeritavaid istmeid, tuuleklaasinäidikut ja digitaalset tahavaatepeeglit. Viimane võimaldab selget pilti auto taga toimuvast, ilma et kaasreisijate pead vaatevälja varjaksid.

Rõhk vaikusel

Highlanderi 4. põlvkonna täishübriidajam koosneb Atkinsoni tsüklis töötavast 2,5-liitrise töömahuga ottomootorist ning kahest elektrimootorist. Neist tagumine elektrimootor annab Toyota linnamaasturile nelikveo AWD-i (All-Wheel Drive-intelligent).

Mootorite koguvõimsus on 244 hobujõudu (DIN) ning WLTP-meetodil mõõdetud CO2 heitkogus esialgsetel andmetel 146 g/km ning kütusekulu 6,6 l/100km kohta. NEDC-meetodil saadud 117 g/km ja 5,2 l/100km tähendavad omas autoklassis parimat võimsuse ja CO2 heite suhet.

Highlanderi puhul on Toyota sõnul keskendutud vaikusele: mürasummutavad tuuleklaas, esiuste aknad ning täiendavad summutuselemendid katuses, armatuurlauas, põrandas, pakiruumis ja rattakoobastes.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.