Uudis

Toyota võtab elektriautode tootmise tõsiselt käsile ja toob ülemaailmselt müügile kuus elektrilist mudelit

Toyota tulevane mudelivalik?Fotod: Toyota.

Toyota võtab elektriautode arendamise tõsiselt käsile ning plaanib alates 2020. aastast tuua müügile vähemalt kümme elektrilist mudelit, millest kuus ehitatakse uuele platvormile ja jõuavad ülemaailmselt müügile.

Tootja on seadnud eesmärgiks, et aastatel 2025 kuni 2030 moodustavad elektrilised autod vähemalt poole läbimüügist. Plaanis on müüa vähemalt miljon elektrilist või kütuseelemendiga sõidukit ning 4,5 miljonit hübriidset mudelit.

Plaanis on nii elektrilised täissuuruses sõidukid kui ka väiksemad linnaautod.

Elektriautode programm peaks alguse saama juba järgmisel aastal, mil Hiinas jõuab müügile esimene elektriline versioon C-HR linnamaasturist. Ülemaaiilmsele turule on planeeritud kuus mudelit, mis ehitatakse uuele e-TNGA platvormile.

Platvormi arendatakse koostöös Subaruga ning Toyotalt on oodata elektrilist kolme elektrilist linnamaasturit, sedaani ja kaubikut. Pole välistatud, et osa neid ehitatakse koostöös partneritega.

Toyota elektrirevolutsioonist ei jää tõenäoliselt puutumata ka tõukerattad ja muud jalakäijatele mõeldud sõidukid.

Toyota on juba ennatlikult andnud teada, et plaane võib aeglustada akude tootmise kiirus ja on ühtlasi hoiatanud, et elektriautode tootmine võib esialgu firma kasumlikkusele negatiivselt mõjuda.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.